Piątek 27 stycznia
Angeliki, Przybysława, Ilony
RADOM aktualna pogoda

Zaliczka wpłacona, a kontakt z przewoźnikiem urwany

dm, KWP 2022-03-15 11:44:00

Wielu mieszkańców regionu radomskiego pomaga osobom pokrzywdzonym wydarzeniami na Ukrainie. W takich sytuacjach nie brakuje również osób, które wykorzystując sytuację, próbują wzbogacić się kosztem osób będących w potrzebie.

W ostatnim czasie do szydłowieckiej policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące oszustwa. Na jednym z portali społecznościowych mieszkaniec powiatu znalazł ofertę dotyczącą przewiezienia rodziny z Ukrainy do Polski. Mężczyzna oferował transport po wpłaceniu zaliczki w postaci połowy kwoty. Po ustaleniu terminu wyjazdu po rodzinę pokrzywdzonego i wpłaceniu na podany numer konta ustalonej kwoty, kontakt z przewoźnikiem się urwał.

- Apelujemy o ostrożność, ponieważ wyobraźnia oszustów nie zna granic. Pamiętajmy, żeby zawsze weryfikować instytucje czy osoby, którym chcemy udzielić pomocy. Zawsze dokładnie zweryfikujmy, komu przekazujemy pieniądze lub rzeczy materialne - czytamy na stronie KWP zs. w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych