Piątek 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława

Jean-Michel Jarre zagra w Radomiu. Próby zakończone. Już dziś wielki koncert na stadionie przy Struga 63

cir 2026-06-19 08:45:00

Jean-Michel Jarre jest już w Radomiu. W piątek, 19 czerwca 2026 roku o godz. 20.00, francuska legenda muzyki elektronicznej wystąpi na stadionie przy ul. Struga 63. Koncert będzie jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych obchodów 50. rocznicy Radomskiego Czerwca ’76. Występ Jean-Michela Jarre’a poprzedzi koncert Krzysztofa Zalewskiego.

Próby w nocy z czwartku na piątek, były widoczne z wielu kiometrów

autor: R24

Próby do widowiska rozpoczęły się już w środę, 17 czerwca. Mieszkańcy Radomia mogli zobaczyć na niebie preludium piątkowego koncertu w postaci laserów oraz usłyszeć fragmenty utworów.

Koncert Jean-Michela Jarre’a będzie symbolicznym spotkaniem historii z nowoczesnością. 50. rocznica Radomskiego Czerwca to szczególny moment w historii miasta i okazja do uczczenia pamięci ludzi, którzy w 1976 roku upomnieli się o wolność i godność. 

Ciekawostką jest fakt, że tym samym roku we Francji ukazał się także „Oxygène” – najbardziej znany album Jarre’a i jedno z najważniejszych wydawnictw w historii muzyki elektronicznej. Dorobek artysty obejmuje 22 albumy studyjne i ponad 85 milionów sprzedanych egzemplarzy na świecie. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych francuskich muzyków w historii.

Widowisko zapowiada się monumentalnie. Scena będzie miała 40 metrów szerokości i 18 metrów wysokości, a w całą produkcję zaangażowanych jest ponad 200 specjalistów, w tym konstruktorzy, realizatorzy światła, dźwiękowcy i operatorzy laserów. Lasery będą rozmieszczone nie tylko na scenie, ale także w przestrzeni stadionu i będą widoczne z kilku kilometrów. Wydarzenie zostanie zrealizowane przy użyciu siedmiu kamer oraz dronów, a z koncertu powstanie reportaż.

Radom będzie pierwszym przystankiem letniej trasy koncertowej Jean-Michela Jarre’a w 2026 roku. W tym sezonie artysta wystąpi również m.in. w Atenach, Madrycie, Walencji i Amsterdamie. Do Radomia przyjadą goście z całej Polski oraz z zagranicy, w tym nawet z tak odległych krajów jak Meksyk.

Koncert Jean-Michela Jarre’a to jedno z wielu wydarzeń przygotowanych z okazji jubileuszu Radomskiego Czerwca ’76. W programie obchodów znalazły się także m.in. wielki koncert na Borkach, Półmaraton Radomskiego Czerwca ’76, patriotyczne uroczystości 25 czerwca, wkopanie kapsuły czasu, premiera spektaklu w Teatrze Powszechnym, wystawy oraz wykłady.

Ważne informacje dotyczące koncertu znajdują się tutaj.

Komentarze naszych czytelników

  • Kolo

    2026-06-19 09:00:02

    Jarre nawet nie wie po co jest w Radomiu. traktuje to jako zwykły koncert i zarobaek.

  • Lasek out. Pajac za niego

    2026-06-19 09:30:05

    Piotr Malepszak, dotychczas odpowiedzialny za transport kolejowy na jego miejsce. To jeszcze lepszy pajac

  • Pazerna Baba z Radomia

    2026-06-19 10:27:06

    Dziś dziś oj dana dana. A która to telewizja transmisję dziś nada ? 

Dodaj komentarz

Nie przegap