Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Powiat Radomski zakończył remonty odcinków dróg w czterech gminach

dm, powiatradomski.pl 2022-11-02 15:55:00

Cztery odcinki dróg w gminach Kowala, Wierzbica, Wolanów i Jedlińsk zostały wyremontowane i wszystkie od niedawna są już przejezdne. To w sumie nowa nawierzchnia na ponad czterech kilometrach.

Jest już gotowy 300 metrowy odcinek Augustów – Kowala. Koszt tej inwestycji to 344 tysiące złotych.

Nieco dalej, kierując się w stronę gminy Wierzbica, pojedziemy już nowiutkim odcinkiem przez miejscowość Rzeczków do Wierzbicy. Koszt remontu to blisko 2,2 mln zł, a nowy odcinek tam położono na długości 1290 metrów.

Lada dzień uroczyście odebrana zostanie nowa druga z Wierzchowin do Lisowa w gminie Jedlińsk. Tutaj przebudowa kosztowała 1,56 mln zł, a nowy asfalt położono na długości 1363 metrów.

Dobrą wiadomością jest również to, że nowa nawierzchnia położona jest na odcinku Wolanów – Kończyce. Chodzi o 1240 metrów asfaltu, a w tym przypadku remont kosztował 1,75 mln złotych.

– Pieniądze na wszystkie wyremontowane odcinki pochodzą z budżetu Powiatu Radomskiego, łącznie to ponad 4 miliony złotych. W praktyce są to całkowicie nowe drogi z nową nawierzchnią i utwardzonymi poboczami, a przy okazji remontowane są lub wymieniane pozostałe elementy infrastruktury drogowej – podsumowuje Waldemar Trelka – starosta radomski.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych