Środa 24 lipca
Kingi, Krystyny, Antoniego
RADOM aktualna pogoda

Wojna na Ukrainie. Akademik dla uchodźców

dm, UTH 2022-02-25 16:05:00

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu przeznaczył miejsca w jednym z akademików dla potencjalnych uchodźców z Ukrainy.

Foto: Radio Radom

W związku z konfliktem zbrojnym trwającym na Ukrainie, Senat oraz cała wspólnota akademicka Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu z całą stanowczością potępia przemoc i agresję Rosji wobec Ukrainy - naszego sąsiada i przyjaciela. Wyrażamy pełną solidarność z całym narodem ukraińskim, a w szczególności z przedstawicielami Ukrainy, będącymi członkami naszej wspólnoty akademickiej. Deklarujemy, że okażemy wszelką pomoc naszym studentom pochodzącym z Ukrainy oraz wszystkim potrzebującym pomocy obywatelom tego kraju - mówi rektor UTH, prof. dr hab. Sławomir Bukowski.

Rzecznik prasowy uczelni, prof. dr hab. Dariusz Trześniowski, dodał: - W chwili obecnej studiuje w UTH 28 studentów z Ukrainy, ale deklarujemy, że możemy ich przyjąć znacznie więcej, podobnie jak potencjalnych uchodźców z tego kraju. Przeznaczamy na ten cel jeden z naszych akademików. Zawieszamy także współpracę naukową i wymianę akademicką z państwem rosyjskim, które aktem agresji na Ukrainę wyklucza się ze społeczności międzynarodowej.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych