Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Opiekunka okradała starszą kobietę

dm, KWP 2022-08-05 15:46:00

Pionkowscy policjanci zatrzymali 49-letnią kobietę, która okradała swoją podopieczną. W trakcie kilku dni ukradła 3800 zł. Grozi jej do 5 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Pionek przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy. Zaniepokojony syn, którego 82-letnią matką opiekowała się 49-latka zgłosił, że z mieszkania jego matki zginęło 3800 zł. Mężczyzna poinformował, że jedyną osobą, która przebywała w tym czasie w mieszkaniu była kobieta, której zadaniem było sprawowanie opieki nad jego bliską.

Aby zapewnić należytą opiekę, w mieszkaniu zamontowane były dwie kamery. O kamerach poinformowana była kobieta, która opiekowała się 82-latką. Kobieta wiedziała, w którym miejscu są one zamontowane i cyklicznie je zasłaniała. Sytuacja ta sprawiła, że w mieszkaniu zamontowano trzecią kamerę, o której nie została poinformowana opiekunka. Dzięki nagraniu z kamery, ustalono, że to właśnie 49-latka ukradła pieniądze.

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali kobietę, która w trakcie opieki okradała seniorkę. 49-latka przyznała się do zarzucanego czynu. Usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje, aby w przypadkach, gdy potrzebna jest pomoc do opieki nad swoimi bliskimi, często osobami starszymi, zatrudniać osoby znane lub polecane. W przypadku osób obcych, należy sprawdzić informacje o takich kandydatach. Apelujemy również, aby nie przechowywać w mieszkaniach znacznych kwot pieniędzy.

Komentarze naszych czytelników

  • rusKO-niemieckie POdpaski.

    2022-08-05 23:09:47

    Żadna nowina.W PO tak mają.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych