Wtorek 5 grudnia
Saby, Kryspiny, Wilmy
RADOM aktualna pogoda

W piątek po Bożym Ciele będą otwarte dwa punkty biletowe i biuro SPPN

dm, MZDiK 2021-05-31 09:40:00

MZDiK informuje, że w piątek po Bożym Ciele (4 czerwca) Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji będzie nieczynny. Zgodnie z wymogami ustawowymi, ten dzień został wskazany jako dodatkowy wolny w zamian za święto wypadające w sobotę. Zostaną jednak otwarte dwa nasze punkty sprzedaży biletów oraz biuro Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego - czytamy na stronie miejskiej spółki.

Zgodnie z artykułem 130 Kodeksu pracy każde święto występujące w okresie rozliczeniowym, które wypada w innym dniu niż niedziela, obniża wymiar czasu pracy o osiem godzin. Oznacza to, że pracodawca za święto przypadające w sobotę - a tak było ostatnio z dniem 1 maja, czyli Świętem Pracy - musi oddać pracownikowi jeden inny dzień wolny.

Na podstawie zarządzenia dyrektora MZDiK z dnia 27 kwietnia 2021 roku wymagany ustawą dodatkowy dzień wolny został wyznaczony na 4 czerwca, czyli piątek między świętem Bożego Ciała a weekendem. Aby jednak nie utrudniać bezpośredniej obsługi klientów w najbardziej pilnych sprawach, tego dnia będą otwarte dwa firmowe punkty biletowe - przy ulicach Traugutta 2 (w pobliżu dworca PKP) i Malczewskiego 15 (przy placu Żołnierzy 72 Pułku Piechoty). Będą one pracować w godzinach 7:00-14:00. Dział Obsługi SPPN przy ulicy Szewskiej 10 będzie otwarty od 8:00 do 16:00 - informuje MZDiK.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych