Niedziela 1 października
Danuty, Remigiusza, Romana
RADOM aktualna pogoda

Dodatkowe stypendia dla uzdolnionych artystycznie

dm, UM Radom 2021-09-21 15:40:00

Osiem dodatkowych stypendiów ufundowanych przez kanadyjską fundację Polish Orphans Charity trafi jeszcze w tym roku do uzdolnionej artystycznie młodzieży. Nabór wniosków potrwa do 15 października.

– Po rozliczeniu pieniędzy z zeszłego roku okazało się, że zostało nam prawie 23 tysiące złotych. Chcemy, by te pieniądze zostały wykorzystane na dodatkowe stypendia jeszcze w tym roku. To wystarczy na osiem stypendiów w wysokości ponad 2800 złotych - mówi pełnomocnik fundacji Krzysztof Gajewski.

Przypomnijmy, że stypendia fundacji Polish Orphans Charity są przyznawane w Radomiu od 15 lat. To wsparcie kierowane do dzieci uzdolnionych artystycznie, będących w trudnej sytuacji życiowej. - Zachęcam do składania wniosków o przyznanie stypendium. Chcemy pomóc młodym osobom w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. To, że rzeczywiście jest to skuteczne wsparcie potwierdzają międzynarodowe sukcesy wielu naszych stypendystów, w tym np. Klaudii Kowalik - podkreśla prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z regulaminem stypendium może być wykorzystane wyłącznie na cele związane z rozwojem artystycznym, np. na zakup instrumentu muzycznego, zakup materiałów potrzebnych do pracy twórczej lub opłacenie udziału np. w warsztatach artystycznych.

Nabór wniosków o przyznanie stypendium jak zawsze będzie prowadził Urząd Miejski. Szczegółowe informacje oraz wzór wniosku są dostępne na stronie:

https://bip.radom.pl/ra/zalatw-sprawe/stypendia/13154,Stypendium-Polish-Orphans-Charity.html

Pod koniec bieżącego roku planowane jest także ogłoszenie jeszcze jednego naboru wniosków – tym razem o przyznanie stypendium za 2021 rok. Na ten cel kanadyjska fundacja przekazała prawie 80 tys. złotych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych