Pomysłodawcą przedsięwzięcia są producenci T-shirtów, który po tragicznej śmierci pilota wycofał je ze sprzedaży. Jak informują, całość odbywa przy wsparciu Dowódcy i personelu 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.
- Slaba nigdy nie udało nam się poznać osobiście. Mieliśmy się spotkać w Radomiu i wtedy też miał od nas dostać pakiet koszulek w podziękowaniu za jego przychylność do naszego projektu. To się nie udało, a koszulki zostały wycofane ze sprzedaży i wystawione dopiero na aukcjach WOŚP, gdzie osiągnęły zawrotne ceny. To tylko nas utwierdziło, że ten projekt ma duży potencjał, który w jakiś charytatywny sposób należy spożytkować - poinformowali na swoim profilu twórcy koszulek.
Producenci T-shirtów uznali, że dobrym pomysłem będzie uhonorowanie ppłk Krakowiana "kamieniem lub tablicą pamiątkową umieszczoną w miejscu dostępnym dla wszystkich, jego fanów, entuzjastów lotnictwa, spotterów etc. W miejscu blisko lotniska, ale publicznym, aby każdy mógł się na chwilę zatrzymać, zadumać."
Cegiełkami w ramach akcji zbierania funduszy na tablicę mają być właśnie koszulki F-16 Tiger Demo Team, które właśnie trafiły do sprzedaży, ale zostały wzbogacone o jeden dodatek. T-shirty sprzedawane z przeznaczeniem na pamiątkową tablicę są dodatkowo oznaczone napisem "Koszulka - Cegiełka - ku pamięci SLABa".
Autorzy projektu informują, że są już na etapie finalizowania realizacji samej tablicy jak i miejsca, w którym ma stanąć. Na razie jednak nie zdradzają szczegółów.
Koszulki-cegiełki można zamówić tutaj.