Niedziela 14 czerwca
Elizy, Bazylego, Waleriana

Wreszcie! Będzie remont nawierzchni na ulicach 25 Czerwca i Słowackiego

cir, MZDiK 2026-05-14 12:36:00

Przetarg na wykonanie remontu warstwy ścieralnej ul. 25 Czerwca (od ul. Słowackiego do ul. Struga) oraz ul. Słowackiego (od ul. 25 Czerwca do wiaduktu) ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu. Kierowcy i przechodnie, którzy narzekają na stan i wygląd tych arterii doczekają zmiany na lepsze po wakacjach, bowiem prace zostaną wykonane w lipcu i sierpniu. 
 

ul. 25 Czerwca

Wyłoniony w ramach przetargu wykonawca - oprócz nowej nawierzchni asfaltowej - wykona roboty  związane m.in. z regulacją studni kanału sanitarnego, ustawieniem krawężników i obrzeży oraz ułożeniem chodnika (na odcinku ul. 25 Czerwca od ul. Żeromskiego do przystanku autobusowego między ul. Skłodowskiej-Curie a Kelles-Krauza). 

Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty w przetargu do 28 maja br. W związku z realizacją prac na jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych miasta wykonawca zostanie zobowiązany do przeprowadzenia robót w okresie wakacyjnym, gdy natężenie ruchu jest mniejsze.
 

Komentarze naszych czytelników

  • 1000000

    2026-05-14 14:14:00

    A co tak redaktorki cicho siedzicie w temacie: nie zrobimy wam mieszkańcy parkingu pod wiaduktem, ale posadzimy tam drzewa. Trzeba byś niespełna rozumu, by takie coś wymyślić, wbrew okolicznym mieszkańcom.

  • obibok

    2026-05-14 15:15:05

    moze radek tam jest naczelnym i to on decyduje jakie teksty mozna opublikować

  • ostatni remont 1966rok

    2026-05-14 15:19:06

    Cała 25 Czerwca od Żeromskiego do Struga wymaga kapitalnego remontu a nie jakiś fragmentarycznych prowizorek. Co za kretyn podjął tak debilną decyzję. Chyba że chodzi jedynie o danie zarobić swoim

  • iwona

    2026-05-14 15:48:20

    a miał być remont , wymieniane rury wodne i kanalizacyjne jakieś dwa czy trzy lata temu ?  mówiło się że będzie i co teraz tylko poprawią asfalt ? 

  • iwonaa

    2026-05-14 15:48:24

    a miał być remont , wymieniane rury wodne i kanalizacyjne jakieś dwa czy trzy lata temu ?  mówiło się że będzie i co teraz tylko poprawią asfalt ? 

  • iwonaaa

    2026-05-14 15:48:27

    a miał być remont , wymieniane rury wodne i kanalizacyjne jakieś dwa czy trzy lata temu ?  mówiło się że będzie i co teraz tylko poprawią asfalt ? 

  • iwonaaaa

    2026-05-14 15:48:29

    a miał być remont , wymieniane rury wodne i kanalizacyjne jakieś dwa czy trzy lata temu ?  mówiło się że będzie i co teraz tylko poprawią asfalt ? 

  • iwonaaaaa

    2026-05-14 15:48:32

    a miał być remont , wymieniane rury wodne i kanalizacyjne jakieś dwa czy trzy lata temu ?  mówiło się że będzie i co teraz tylko poprawią asfalt ? 

  • mar

    2026-05-14 16:02:04

    przecież to zwykłe marnowanie pieniędzy może ktoś z prasy zajmie się tym skandalem. Kto podejmuje takie decyzje. Podać nazwiska tych ignorantów

  • Oleg Ałganow

    2026-05-14 16:30:22

    25 czerwca (dawna 1 maja) wymaga remontu do ul. Struga i dalej Żwirki i Wigury do 11 listopada (dawna ul. Daleka). Ale najgorzej to wygląda obecnie ul. Pułaskiego (przy sklepie Aldi), można urwać zawieszenie (dziury na kilkanaście cm). Chrobrego na odcinku od Kusocińskiego do 11 listopada także dramat. Na 11 listopada od Zbrowskiego do Szarych Szeregów powinno być tempo 40 km/h, poniewaz ulica przebiega przy budynkach mieszkalnych wielorodzinnych i generuje za duży hałas.

  • Roman

    2026-05-14 17:17:27

    Na 25 Czerwca od Słowackiego do Żeromskiego nawierzchni a . je była wymieniana nie tak dawno Ktoś kompletnie się nie orientuje a to co chcecie robić to nawet nie 90 metrów i to po łebkach a redakcja portalu wzdycha, ze nareszcie. Kpina

  • 50 km / h max

    2026-05-14 18:09:06

    Na 50 rocznicę nie zdążą 

  • Robert

    2026-05-14 19:27:40

    Rozumiem że odcinek wymiany kraweznikow i chodnika od Żeromskiego do kelles Krauza robiony jest tylko po to bo w przyszłości ul 25 czerwca od struga do Kelles Krauza będzie ulicą typowo osiedlową i dojazdową do szkół pobliskich z progami zwalniającymi dla bezpieczeństwa uczniów? Z zwiększoną ilością miejsc parkingowych. I remontem pobliskiego parkingu przy Szkole.

  • 2x

    2026-05-14 19:45:28

    A położą cichy jak na Wojska Polskiego asfalt?

  • newa

    2026-05-14 22:06:35

    Na odcinku od Żeromskiego do Kelles Krauza przy dzisiejszej  zabudowie konieczna jest przebudowa kanałów i ich poziomów pewnie dalej do Struga też. pomysł z tzw drogą osiedlową to też  jakiś dziwoląg, moda na zwężanie jezdni rodem od Trzaskowskiego tego europejskiego pajaca

  • kłamcy

    2026-05-15 09:52:19

    a witkowski otworzy gębę i powie coś na temat budynku przy wiadukcie zabytku zresztą remont przerwano  i niszczeje. bo podobno jest mocno zainteresowany radomskimi zabytkami

  • news

    2026-05-17 11:31:10

    A kiedy news o pani Stolarczyk jak mężowi robotę załatwiała? Dlaczego milczycie?

Dodaj komentarz

Nie przegap