Sobota 6 czerwca
Dominiki, Norberta, Laurentego

Plac artystów zmienia się w przyjazne miejsce w centrum Radomia [FOTO | WIDEO]

cir 2026-05-06 18:52:00

Trwają prace przy urządzaniu tzw. placu artystów czyli terenu pod wiaduktem przy ulicy Żeromskiego. Przestrzeń zaprojektowali pracownicy naukowi Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego.
 

Teren w okolicy dworca Radom Wschodni i ronda Krystyny Zapały tylko w małym fragmencie służy za parking. ze względów bezpieczeństwa reszta działki nie może być przeznaczona na parkowanie aut. Dlatego miasto zaprosiło do współpracy Wydział Sztuki Uniwersytetu Radomskiego, którego pracownicy zaprojektowali przestrzeń tak, aby była funkcjonalna i wygodna dla osób korzystających z przesiadki z komunikacji miejskiej na pociąg i odwrotnie.

Powstała przestrzeń otwarta, która obecnie jest wzbogacona o małą architekturę, zieleńce i ławki. W przyszłości maja się tu odbywać wydarzenia wystawiennicze i działania artystyczne.

 

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

  • Jan

    2026-05-06 22:09:59

    Ciekawe, kto będzie chciał siedzieć na ławkach wśród tych spalin we wszystkich stron?

  • M.

    2026-05-07 07:06:58

    Znam paru artystów którzy będą okupować ten teren 

  • R.

    2026-05-07 07:33:42

    Postawcie tam urządzenia dla skejterow! 

  • stefan

    2026-05-07 07:36:57

    Co za specjalista sadzi drzewa w obrębie fundamentów wiaduktu

  • Sexworker

    2026-05-07 08:04:38

    Gdzie stanie pomnik ZOMO-wca?

  • deweloper

    2026-05-07 11:03:56

    A na Katowickiej, zamiast miejsc parkingowych urządzimy Plac Muzykantów, dodał Radosław Uśmiechnięty. I po tych slowach nastąpiły wielkie owacje na stojąco od Kaliny Kasieńki.

  • Oskar

    2026-05-07 13:11:18

    To miejsce wygląda ładnie, ale nasadzenia pod mostem to zmarnowane rośliny, nawet trawa bez słońca nie urośnie. Za duży tam szum i ruch uliczny, właściwie to miejsce nadaje się na parking całe, komuś zabrakło wyobraźni.

  • Al

    2026-05-07 17:33:46

    Te rośliny są tak dobrane ,że będą rosły w cieniu.

  • Artystka Caryca

    2026-05-09 08:32:19

    Kuratorem zostanie artysta Marek Suski. Mecenasem zaś niejaki Skurkiewicz. Płacze że mało zarabia. Nie ma to jak malarzom z pisu . Tyle dobrych rzeczy dla Miasta zmalowali. A tu taki mały teren w ich władanie oddany.

  • normalny

    2026-05-13 09:21:59

    Witkowski zawsze będzie się kojarzył z upadkiem miasta i durnymi ludźmi głosującymi na niego

  • Greg

    2026-05-13 17:24:42

    Zapewne byłoby to dobre miejsce na parking, jest tam tylko jeden podstawowy problem, że wjazd na ten parking musiałby się odbywać albo po ścieżce pieszo-rowerowej, albo wprost z ronda. Z tego powodu powstać mógł tam jedynie skwer.

  • Olo

    2026-05-13 17:46:41

    Wiedząc w jakich obecnie czasach żyjemy, to ze względów bezpieczeństwa możliwość parkowania aut pod tego typu obiektami powinien być całkowicie zakazany.

Dodaj komentarz

Nie przegap