Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Najlepsze strategie na optymalizację kosztów energii w firmie

Artykuł sponsorowany 2024-06-07 11:57:00

Niezakłócony i regularny dostęp do energii elektrycznej to dla każdej firmy być albo nie być, zwłaszcza w czasach, gdy panuje duża niepewność. Równie istotne jest to, aby odpowiednio nią zarządzać, monitorując jej zużycie, identyfikując obszary, gdzie można wprowadzić oszczędności. Biorąc to pod uwagę, w poniższym artykule zajmiemy się najlepszymi strategiami na optymalizację kosztów energii w firmie.

Monitorowanie zużycia energii – prosta droga do oszczędności

Prowadzenie własnej firmy to powód do wielu radości, do spełniania się w biznesie, pokonywania kolejnych wyzwań, by z każdym dniem budować jej coraz mocniejszą pozycję. To jednocześnie różne problemy, które czasem mocno się piętrzą. Aby sobie z nimi poradzić, potrzeba mądrego planu, przemyślanej strategii, zwłaszcza w obszarach kluczowych. Jednym z nich jest zdecydowanie kwestia optymalizacji kosztów energii w firmie, do czego potrzeba regularnego monitoringu. Dzięki niemu poznamy dokładnie obszary, gdzie należy wprowadzić niezbędne zmiany. 

Pamiętajmy bowiem, że monitoring zużycia energii to prosta droga do oszczędności. Te działania powinny skupiać się na kilku głównych płaszczyznach - inwestycji w energooszczędne technologie, wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz optymalizacji umów z dostawcami energii. W tym wszystkim pomoże ON Media

Inwestycja w energooszczędne technologie

W obecnych czasach dostęp do energooszczędnych technologii jest coraz większy, dlatego ważne, by korzystać z tych możliwości, gdyż dzięki nim można obniżyć koszty energii w firmie. Jest to tym bardziej istotne z tego względu, że niebawem zakończy się program “Tarcza Energetyczna”, która chroniła przedsiębiorców przed wzrostem cen energii. Z drugiej strony trzeba stale trzymać rękę na pulsie, żeby zapewnić konkurencyjność swojej firmie, niezależnie od zmieniającej się sytuacji na rynku. 

Możliwości jest naprawdę dużo. Wiele z tych działań można wprowadzić dosłownie z dnia na dzień. Tak jest na przykład z oświetleniem LED. Już sama zmiana zwykłych świetlówek na energooszczędne zapewnia ogromne korzyści. Jeszcze większe zmiany można wdrożyć, inwestując w energooszczędne urządzenia HVAC. Skrót ten oznacza ogrzewanie, wentylację i klimatyzację (heating, ventilation, air conditioning), czyli instalacje mające kluczowe znaczenie w normalnym funkcjonowaniu firmy. Najważniejszym zadaniem systemu HVAC jest utrzymanie odpowiedniej temperatury w obiekcie, ale też oczyszczanie powietrza i eliminację pyłów. Ogromny nacisk kładziony jest tu na integrację różnych urządzeń, co przekłada się na wydajność, koszty budowy i funkcjonowanie całej instalacji. 

To okaże się tym bardziej ważne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że samodzielne instalacje są jednymi z bardziej energochłonnych elementów w każdym obiekcie. System HVAC ogranicza więc te straty. Podobne znaczenie mają inteligentne systemy zarządzania budynkiem. Są zintegrowane w taki sposób, aby zarządzać wszystkimi instalacjami, pozwalając na ograniczenie zużycia energii elektrycznej.

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii

Kolejnym obszarem działania powinno być wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, aby zmniejszyć zależność od tradycyjnych dostawców energii i obniżyć długoterminowe koszty operacyjne. Mowa tu zwłaszcza o fotowoltaice, dzięki której produkujemy własną energię, mając do niej dostęp, niezależnie od sytuacji rynkowej. Energia słoneczna jest najbardziej dostępnym rodzajem energii odnawialnej, co sprawia, że każdy przedsiębiorca może zainwestować w to rozwiązanie. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę wysokie koszty początkowe, Odnawialne Źródła Energii (OZE) pozwalają wygenerować spore oszczędności. 

Ale fotowoltaika to nie tylko korzyści finansowe, bo wpływa ona również na wizerunek firmy, co ma duże znaczenie. To dlatego, że coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na kwestie ekologiczne, wybierając takie produkty i usługi, które je wspierają. Stawiają na podmioty troszczące się o zrównoważony rozwój. W konsekwencji firma buduje swój pozytywny odbiór, przyciągając nowych klientów. 

Optymalizacja umów z dostawcami energii

Na optymalizację kosztów energii w firmie może mieć też wpływ zmiana umów z dostawcami prądu. Być może zawieraliśmy umowę jakiś czas temu, lecz przez ten okres wiele się zmieniło i istnieje szansa na jej renegocjowanie. Może to przynieść znaczne oszczędności. Zresztą to samo powiemy o innych mediach, jak na przykład gaz. Żeby jednak to się udało, potrzeba odpowiedniej strategii, w czym mogą pomóc profesjonaliści, jak firma ON Media. 

Pracujący tu fachowcy doskonale znają rynek energetyczny w Polsce, dzięki czemu zapewniają swoim klientom sprawdzone rozwiązania w zakresie zmiany dostawcy prądu i związane z tym korzyści w postaci redukcji kosztów do minimum. W przypadku gdy szukamy dostawcy prądu w Warszawie, warto rozpocząć taką współpracę. Każdy klient zyskuje wówczas opiekę doradcy oraz gwarancję stałej ceny, co pozwala na większą możliwość planowania wydatków w firmie. ON Media zapewnia profesjonalne wsparcie na każdym etapie zmiany dostawcy prądu - od analizy rynkowych ofert po finalizację umowy. Jeśli więc zależy nam na najtańszym dostawcy prądu w Warszawie, skorzystajmy z tej możliwości!

Wszystko, o czym pisaliśmy w powyższym artykule, a więc inwestycje w energooszczędne technologie, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, optymalizacja umów z dostawcami energii, przybliża nas do sytuacji idealnej - optymalizacji kosztów energii w firmie. Pomyślmy o tym!

Komentarze naszych czytelników

  • mają rozmach...

    2024-06-07 14:09:57

    Zwolnienia grupowe w radomskich firmach. brawo prezydent. to te 5 tyś miejsc pracy z obietnic wyborczych
  • Brawo

    2024-06-09 11:43:52

    POWRACA POCIĄG ,,SŁONECZNY", NIESTETY, PONOWNIE NIE WYSTARTUJE ON Z RADOMIA. RADOM MIMO ŻE JEST W NAJBOGATSZYM WOJEWÓDZTWIE NADAL TRAKTOWANY JEST JAKO MIASTO DRUGIEJ KATEGORII. ZASŁUGA DECYDENTÓW. A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE,

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych