Poniedziałek 11 grudnia
Damazego, Waldemara, Artura
RADOM aktualna pogoda

Najlepsze gry na konsolę Nintendo Switch

as 2021-07-04 11:21:00

Na rynku istnieje prawdziwe mnóstwo różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, z których spora część znakomicie nadaje się do grania. Mamy oczywiście komputery stacjonarne i laptopy z systemem Windows, a także wiele świetnych konsol, jak na przykład Xbox, Playstation, Nintendo Wii i wiele innych. Ponadto od paru lat gigantyczną część rynku gier wideo zgarnęły dla siebie telefony komórkowe, które w wielu wypadkach pozwalają komfortowo grać w zaawansowane gry wideo oraz hazardowe oferowane na przykład przez Vulkan kasyno i inne serwisy tego typu.

W tym całym zamieszaniu rynkowym ogromnej liczbie osób może umknąć naprawdę ciekawe urządzenie do grania, jakim jest przenośna konsola Nintendo Switch. Dziś spróbujemy się więc przyjrzeć nieco bliżej temu ciekawemu urządzonku i zaprezentujemy Ci najciekawsze tytuły, w jakie możesz na nim zagrać.

Czym jest Nintendo Switch?

Nintendo Switch to bardzo interesująca koncepcja mająca postać konsoli hybrydowej. W ogólnym ujęciu jest to przede wszystkim konsola przenośna dysponująca wyświetlaczem o przekątnej 6,2”, doskonałymi parametrami sprzętowymi i bogatą bazą oprogramowania. Została wprowadzona na rynek w 2017 roku, konkretnie to 3 marca tego roku. Bez wątpienia najciekawszą jej cechą jest to, że można ją „rozmontować” i zamienić w standardową konsolę stacjonarną. W tym celu należy najpierw odłączyć znajdujące się po obu bokach ekranu panele sterujące, które po złączeniu specjalnym elementem tworzą bardzo wygodny w użyciu kontroler (pad). Centralną jednostkę z wyświetlaczem należy następnie podpiąć do stacji dokującej. W ten sposób można konsolę podpiąć pod telewizor i zewnętrzne głośniki i grać tak, jak w przypadku standardowej konsoli Wii U, Playstation, czy też XBox.

Najlepsze gry na Nintendo Switch

Nintendo Switch to naprawdę niecodzienne urządzenie, które bez wątpienia zasługuje na o wiele większą rozpoznawalność, niż to ma miejsce obecnie. Zobaczmy zatem, w co warto pograć na tej konsoli — a wybór jest naprawdę ogromny, jako że mamy tutaj na chwilę obecną prawie 4 000 gry do wyboru!

FIFA 19

Na Nintendo Switch można zagrać w wiele różnych gier sportowych, jednak z pewnością jedną z najpopularniejszych jest seria FIFA. Możemy w niej wcielić się w trenera swojej ulubionej drużyny piłkarskiej i kierować poczynaniami poszczególnych graczy na boisku. Możemy też wziąć udział w jednym z licznych turniejów klubowych lub międzynarodowych, rozwijać własnego gracza, albo rozpocząć tryb kariery menedżerskiej, budując od podstaw wybrany przez siebie klub. Na konsolę Nintendo Switch dostępne jest kilka odsłon gry z serii FIFA firmy EA Sports, są to kolejno FIFA 18, FIFA 19, FIFA 20 oraz FIFA 21.

Jednak naszym zdaniem najbardziej udaną pozycją jest FIFA 19, która łączy w sobie prostotę sterowania przekładającą się na największą satysfakcję gracza z udanych zagrań oraz naprawdę ładną grafikę wyciskającą z naszej konsoli 100% jej możliwości. FIFA 18 nie jest aż tak efektownym produktem, natomiast późniejsze odsłony z numerami 20 i 21 są nieco lepsze graficznie, ale sterowanie w nich jest mniej intuicyjne, przez co grywalność mocno spadła.

DOOM Classic

To gra legenda, znana doskonale fanom gier komputerowych z dawnych czasów. Tytuł ten oznacza znakomitą grę typu First Person Shooter wydaną na komputery PC w 1993 roku przez id Software. Teraz posiadacze Nintendo Switch mogą zagrać w legendarnego Dooma. Gra ta nie różni się jakoś szczególnie w stosunku do oryginału z komputerów PC. Ma tak samo kiepską jak na dzisiejsze czasy grafikę, ale zostało w niej to, co najważniejsze — czyli niesamowita wręcz grywalność i fantastyczna dynamika.

Co ważne — na Nintendo Switch dostępne są także bardziej nowoczesne wcielenia tej gry, czyli na przykład wydany w 2016 Doom będący w zasadzie remakiem swojego odpowiednika z 1993 roku mającym o wiele lepszą oprawę graficzną. Oprócz tego dostępny jest także Doom II, Doom 3: BFG Edition oraz Doom 64. Wszystkie te gry wyprodukowane zostały przez id Software i wciąż utrzymują klimat oryginału — jednak naszym zdaniem Doom Classic wciąż jest nie do pobicia!

Farming Simulator 17

To zapewne gra, która większości osób nie pasuje za bardzo do konsoli — jednak fakty są takie, że dla Nintendo Switch nadaje się ona wręcz znakomicie. Wynika to z wielu względów, ale zapewne jej popularność wynika z tego, że nie jest to tytuł zbyt dynamiczny. Nie wymaga od graczy małpiej zręczności w klikaniu przycisków i błyskawicznego reagowania na wydarzenia na ekranie. Zamiast tego można w spokoju oddać się rozwijaniu swojej farmy w naprawdę uroczych zakątkach Północnej Ameryki i po prostu odprężyć się przy tym zajęciu.

Niezależnie od swojego relaksującego tempa, Farming Simulator 17 jest grą naprawdę rozbudowaną, wciągającą i zapewniającą graczowi mnóstwo opcji do wyboru. Owszem, gra sprowadza się do hodowania roślin uprawnych i sprzedawania zbiorów, ale do osiągnięcia celu mamy do dyspozycji mnóstwo urządzeń rolniczych i całą infrastrukturę, jak na przykład maszyny rolnicze, pola uprawne, preparaty, nawóz, zwierzęta, budynki, wyposażenie i tak dalej.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych