Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Zatrzymani po pościgu

dm, KMP Radom 2024-02-26 08:09:03

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu na terenie gminy Przytyk zatrzymali po pościgu dwóch mężczyzn podróżujących pojazdem marki toyota. Próbowali jeszcze uciec pieszo, ale udaremnili im to mundurowi. Kierujący tym autem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i kierowanie pod wpływem alkoholu.

W ostatnich dniach policjanci z radomskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwość” na terenie powiatu radomskiego. Sprawdzając stan trzeźwości kierujących pojazdami w gminie Przytyk chcieli zatrzymać do kontroli pojazd marki Toyota. Kierujący zignorował polecenia funkcjonariuszy, nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Na reakcję funkcjonariuszy nie trzeba było długo czekać, natychmiast ruszyli za nim w pościg. Auto wjechało na pole, a z pojazdu wybiegło 3 mężczyzn i zaczęli uciekać pieszo. Dwaj mężczyźni trafili w ręce policjantów po pościgu.

Zatrzymani  w wieku 25 i 26 lat byli nietrzeźwi. Jak wykazało badanie alkomatem młodszy z mężczyzn miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie, natomiast drugi 0,4 promila. Na miejscu czynności były wykonywane z udziałem technika kryminalistyki, który w aucie zabezpieczył wszystkie ślady. Policjanci znaleźli w pojeździe woreczek z białą substancją, która została przekazana do badań laboratoryjnych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia został zatrzymany jeszcze 35-latek, który oddalił się z miejsca zdarzenia.

Po wytrzeźwieniu 25-latek usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie autem pod wpływem alkoholu za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, a za to przestępstwo grozi kara do lat 5.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych