Środa 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny

W środę Dzień Dumy z Munduru. W pracy, na uczelni - żołnierze są wokół nas

cir 2026-04-14 11:32:00

Od dwóch lat, 15 kwietnia obchodzony jest Dniem Dumy z Munduru. Nic dziwnego, że tego dnia na ulicach, w miejscu pracy czy na uczelni spotkamy więcej osób ubranych w mundury niż zazwyczaj. 

Dzień Dumy z Munduru obchodzony jest zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej na wniosek Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. W tym dniu żołnierze WOT będący w czynnej służbie - pełniący Terytorialną Służbę Wojskową, żołnierze Aktywnej Rezerwy oraz żołnierze zawodowi - mogą udać się do miejsca swojej codziennej pracy czy nauki w umundurowaniu polowym, bez konieczności powołania do służby, z zachowaniem zasad żołnierskiego zachowania oraz obowiązujących przepisów dotyczących ubioru. 

Ustanowienie tego dnia jest odpowiedzią na postulaty żołnierzy pełniących tymczasowa służbę wojskową, którzy z dumą reprezentują formację i chcą podkreślić swoją służbę również w środowisku cywilnym. Celem Dnia Dumy z Munduru jest również pokazanie tego, co na co dzień pozostaje niewidoczne - że osoby pracujące obok nas, mijane w drodze do pracy czy spotykane w codziennych sytuacjach, to także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Oni są wśród nas – łączą życie zawodowe i rodzinne ze służbą na rzecz bezpieczeństwa Ojczyzny. 

-  Noszenie munduru to oczywiście powód do dumy, ale też konkretne zobowiązanie wobec innych żołnierzy, wobec ludzi, którym służymy no i wobec naszego kraju - mówi por. Marlena, oficer 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i dodaje: - Mundur zobowiązuje do tego, by trzymać się zasad takich jak: odpowiedzialność, uczciwość i gotowość do działania. 
 

Komentarze naszych czytelników

  • -----

    2026-04-14 11:59:53

    komentarz zablokowany

  • -----

    2026-04-14 12:14:17

    komentarz zablokowany

  • -----

    2026-04-14 12:14:28

    komentarz zablokowany

  • -----

    2026-04-14 12:14:49

    komentarz zablokowany

  • -----

    2026-04-14 12:15:20

    komentarz zablokowany

  • -----

    2026-04-14 12:15:48

    komentarz zablokowany

  • -----

    2026-04-14 12:16:07

    komentarz zablokowany

  • -----

    2026-04-14 12:17:01

    komentarz zablokowany

  • -----

    2026-04-14 12:17:26

    komentarz zablokowany

  • -----

    2026-04-14 12:44:10

    komentarz zablokowany

  • 1

    2026-04-14 16:44:37

    Nie mierny ale PiSowi wierny. Mowa trawa. Jak zabawa to zabawa. Jakiej nienawiści Jak na sznurku na szyi  medal od Nawrockiego zawiśnie.  Z buraka albo z kartofla

  • Jak 1 jedyny

    2026-04-14 16:49:30

    Przecież za wszystkie sznurki pociąga już tylko na całym świecie Jezus Maria Rokita Prezydent Trump USA

  • Asesor

    2026-04-14 16:59:54

    1 zostań sam bohaterem i sam się do prokuratury Ziobry zgłoś. 

  • Moda Polska

    2026-04-14 17:17:21

    Zwiechrznikowi munduru jeszcze nie zrychtowali.  Mundur generalissimusa sama Caryca zaprojektuje 

  • 1

    2026-04-14 17:45:32

    Byłem w prokuraturze i sam zgłosiłem. Spotkałem się z nową nienawiści. Kazali mi się powiesić na szyi u jednej z wymienionych  osób. 

  • 1 !

    2026-04-14 17:48:34

    Byłem w prokuraturze i sam zgłosiłem. Spotkałem się z nową nienawiści. Kazali mi się powiesić na szyi u jednej z wymienionych  osób ! Bądź tu mądry i wybierz sam. 

  • PL

    2026-04-14 17:51:56

    Debilu takiego miasta z małej litery w Polsce nie ma. Organy też ma małe. 

  • Radom

    2026-04-14 17:54:06

    Debilu takiego miasta z małej litery w Polsce nie ma. Organy też ma małe.  Nadaje się na 1 na liście z PiSu z przybudówkami na następne wybory 

  • Xyz

    2026-04-15 05:42:19

    Kolejna oblyda goni obłudę 

  • Xyz

    2026-04-15 05:42:49

    Kolejna obłuda goni obłudę 

  • szuje

    2026-04-15 08:08:12

    nie tak dawno tusk i jego ekipa jak i aktorzy pluli na Polski mundur

  • Xyz szczuje mucha plujka

    2026-04-15 10:11:50

    PiS tak promował wszystkie mundury że  wstydzili się na codzień ubierać je do pracy i na ulicę. Zakładali mundur tylko od święta i na rocznice. Od Macierewicza do Skurkiewicza   co najwyżej zakładali od święta ciuchy munduropodobne. Ale się liter po zjadali . 

Dodaj komentarz

Nie przegap