Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Udana gala 25-lecia Powiatu Radomskiego

dm, powiatradomski.pl 2023-11-21 15:32:00

Powiat Radomski obchodzi jubileusz 25-lecia. Druga część uroczystości odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Był to wieczór wspomnień, połączony z wręczeniem wyróżnień dla wyjątkowych osób. Nie zabrakło smacznego okolicznościowego tortu i pięknego koncertu Big Bandu Mundana.

Przypomnijmy, że pierwsza część obchodów 25-lecia Powiatu Radomskiego odbyła się w piątek. Najpierw msza święta w radomskiej katedrze, podczas której ksiądz biskup Marek Solarczyk poświęcił nowy sztandar powiatu. Potem odbyła się uroczysta sesja z udziałem zaproszonych gości.

W sobotę kontynuowano obchody. W szkole muzycznej odbyła się wielka gala. Współorganizatorem obchodów był Powiatowy Instytut Kultury, zaś partnerem wydarzenia Polska Gazownictwa. Gala byłą znakomitą okazją do uhonorowania osób i instytucji, które od lat współpracują z samorządem powiatowym i przyczyniły się do jego rozwoju. Okolicznościowe medale 25 lecia otrzymali starostowie poprzednich kadencji, Zdzisław Kieszkowski, Tadeusz Osiński i Mirosław Ślifirczyk. Żaden z nich nie mógł osobiście odebrać nagrody. Uhonorowano również poprzednich przewodniczących Rady Powiatu Radomskiego – Tadeusza Nowickiego, Zbigniewa Węgrzyna, Edwarda Kroka i Teresę Bartosiewicz.

Medale trafiły również do służb, które współpracują z samorządem powiatowym – Komenda Miejska Policji w Radomiu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Ochotnicze Straże Pożarne, Wojska Obrony Terytorialnej. Medale odebrali również przedstawiciele firm i instytucji, które znacząco przyczyniły się do rozwoju powiatu: Powiatowy Urząd Pracy, Budromost Starachowice, Spółka Strabag, Manex Bis, ośrodki kultury w Wierzbicy, Skaryszewie, Iłży, zespół Wolanianki. Medale otrzymali też byli pracownicy, którzy tworzyli historię starostwa – Marek Oleszczuk, Lucyna Dyduch, Włodzimierz Bojarski, Danuta Flont, Ryszard Grzywacz, Jadwiga Kosmala. Ponadto wręczono medale Radosławowi Mizerze, dziennikarzowi Radia Plus za wieloletnią współpracę i Pawłowi Łuk- Murawskiemu za propagowanie historii i kultury naszej małej ojczyzny.

Sześć wyjątkowych osób odebrało szczególne odznaczenia “Zasłużony dla Powiatu Radomskiego”. Otrzymali je:
Kuba Urbański, muzyk, lider i założyciel zespołu Playboys, a od kilku lat także mieszkaniec gminy Skaryszew;

Wojciech Pysiak – wieloletni Honorowy Dawca Krwi ze Skaryszewa, jest organizatorem i koordynatorem 130 akcji wyjazdowych w Radomiu i powiecie radomskim.

Kamil Walczyk – skaryszewski maratończyk, który reprezentował powiat w biegach w Polsce i za granicą, złoty medalista Mistrzostw Polski Masters.

Zygmunt Kucharski – były samorządowiec z gminy Wolanów, propagator i realizator pierwszego systemu segregacji odpadów w tej gminie.

Jacek Murawski – zasłużony samorządowiec, przewodniczący Rady Gminy w Wolanowie, członek Związku Gmin Radomka.

Damian Maj – żołnierz Wojska Polskiego z gminy Jastrzębia, lokalny bohater, który uratował mieszkańca Owadowa z płonącego domu.

Waldemar Trelka, starosta radomski wręczył nagrody jubileuszowe grupie 25 pracowników urzędu i podległych jednostek.

A gdzie jubileusz, tam nie brakowało życzeń, gratulacji i ciepłych słów. Osobiście gratulowali władzom powiatu radomskiego parlamentarzyści – posłowie Zbigniew Kuźmiuk, Marek Suski, Anna Kwiecień, czy też wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. Zebrani mogli skosztować okolicznościowego tortu i wpisać się do pamiątkowej księgi. Na deser odbył się piękny koncert Big Bandu Mundana pod kierownictwem Zbigniewa Bidzińskiego.

Całą galę poprowadzili Marcin Genca i Katarzyna Jakubiak. Widzowie obejrzeli też okolicznościowy film, przypominający historię Powiatu Radomskiego.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych