Środa 4 października
Rozalii, Franciszka, Edwina
RADOM aktualna pogoda

Trwa przebudowa 4-kilometrowego odcinka drogi powiatowej

dm, powiatradomski.pl 2023-08-05 09:19:00

Powiat Radomski realizuje kolejną dużą inwestycję drogową. Trwa przebudowa ponad 4-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Wolanów – Zakrzew. W związku z tym w niektórych miejscach ruch odbywa się wahadłowo.

Obecnie intensywne prace trwają pod Wolanowem na odcinku prowadzącym przez miejscowości Kowala Duszocina i Chruślice. Kierowcy mogą napotkać tam utrudnienia, a ruch odbywa się wahadłowo. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość, ale już za kilka tygodni jazda tamtędy będzie przyjemnością.

Przypomnijmy, że droga Zakrzew – Wolanów – Augustów realizowana jest etapami w cyklu dwuletnim, a całkowity koszt tej inwestycji wyniesie ponad 17 milionów złotych. Władze powiatu pozyskały na ten cel 10,6 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Swój wkład w inwestycję zapowiedziała też gmina Wolanów.

Przebudowę realizuje firma Drogomex z Pruszkowa, z którą umowa została podpisana w połowie maja. Od tamtej pory trwa przebudowa ponad 4,2-kilometrowego odcinka drogi, która – przypomnijmy – przez całe lata była własnością marszałka województwa, a jej stan techniczny był opłakany.

Podobnie, jak inne odcinki drogi wojewódzkiej numer 733 w naszym powiecie, została ona przekazana samorządowi powiatowemu w 2019 roku. Nowe władze powiatu najpierw zleciły opracowanie dokumentacji (w 2021 roku), a następnie pozyskały niezbędne fundusze, co umożliwiło przeprowadzenie przebudowy.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych