Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Starosta szydłowiecki z prawomocnym wyrokiem sądu

dm, mazowieckie.pl 2023-11-27 10:57:00

Zgodnie z prawem, od momentu wydania prawomocnego wyroku sądu starosta szydłowiecki nie może pełnić funkcji starosty. W związku z wyrokiem Włodzimierzowi Górlickiemu jednocześnie wygasa mandat radnego. Uprawomocnił się wyrok Sądu Rejonowego w Szydłowcu, w którym orzeczono wobec starosty m.in. środek karny w postaci zakazu zajmowania stanowiska starosty przez okres 5 lat.

- Szanując prawo i wyrok sądu, radni powinni w trybie pilnym odwołać starostę. To jest skandaliczna sytuacja, do której nie można dopuszczać. Radni nie uwzględniają wyroku sądu i próbują za pomocą niezrozumiałych działań doprowadzić do sytuacji, w której starosta z prawomocnym wyrokiem nie zostaje zwolniony z pracy. Rada powiatu powinna zwołać sesję, podczas której powinien zostać odwołany skazany starosta - powiedział Tobiasz Bocheński, wojewoda mazowiecki.

Starosta szydłowiecki przekazał przewodniczącemu rady powiatu informację o tym, że został skazany prawomocnym wyrokiem, a wymierzona kara uniemożliwia mu dalsze zajmowanie stanowiska starosty, co starosta potwierdził na sesji w dniu 3 listopada br. w trakcie zwołanej Sesji Rady Powiatu. W takiej sytuacji Rada Powiatu powinna niezwłocznie odwołać skazanego starostę, a podjęła uchwałę, w której stwierdziła, że oświadczenie starosty w powyższej sprawie, nie stanowi informacji, na podstawie której Rada Powiatu uznaje, że została poinformowana o jego skazaniu prawomocnym wyrokiem.

Podjęta wówczas uchwała jest obecnie analizowana przez wojewodę mazowieckiego pod kątem zgodności z prawem.

21 listopada 2023 r. Komisarz Wyborczy I w Radomiu, w wojewódzkim dzienniku urzędowym wydał obwieszczenie o wygaśnięciu mandatu radnego Pana Włodzimierza Górlickiego - czytamy na mazowieckie.pl.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych