Sobota 2 grudnia
Balbiny, Pauliny, Rafała
RADOM aktualna pogoda

Rozbudowa drogi powiatowej w Słowikowie

dm, powiatradomski.pl 2023-11-15 08:51:00

Powoli dobiega końca rozbudowa drogi powiatowej w gminie Przytyk. Roboty wykonywane są obecnie na moście w Słowikowie. Duże, 20-metrowe belki mostowe przyjechały aż z Luksemburga.

Część przebudowy dotyczy odcinka ponad 1100 metrów, gdzie punktem kulminacyjnym jest rozbudowa mostu na rzece. Inwestycję realizuje firma Budromost. Przypomnijmy, że umowa na wykonanie pierwszej części opiewa na kwotę ponad 7,4 miliona złotych. Warto podkreślić, że z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa Powiat Radomski otrzymał już dofinansowanie do pierwszej części w wysokości 6 222 229,00 zł.

Prace typowo drogowe związane z wylewaniem warstw asfaltu i budową ścieżki rowerowej, powoli dobiegają końca. Teraz ekipy budowlane skupiły się między innymi na rozbudowie mostu. We wtorek za pomocą ogromnych dźwigów, montowano pięć 20 metrowych belek mostowych. Te konstrukcje zamawiano w Luksemburgu. Jeśli pogoda dopisze, to w ciągu kilku tygodni prace powinny się zakończyć. Już wiosną dojazd samochodem, czy rowerem nad zalew Jagodno będzie bardzo przyjemny.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych