Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Porozumienie o współpracy wojewody mazowieckiego i 6 MBOT

dm, mazowieckie.pl 2024-02-27 10:17:00

Wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski podpisał porozumienie o współpracy z przedstawicielem 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego – Dowódcą Brygady płk. Witoldem Bubakiem. Porozumienie dot. współpracy w zakresie zapewnienia sprawnej i skutecznej realizacji zadań związanych z zarządzaniem kryzysowym na terenie województwa mazowieckiego.

W ramach podpisanego porozumienia Wojewoda Mazowiecki oraz 6 MBOT oświadczają, że zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt. 4, art. 25 ust. 1, 2 i 3 ustawy z 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym, art. 22 pkt 4 ustawy z 23 stycznia 2009 r. o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, art. 11 pkt. 3, art. 22 pkt. 6,7 ustawy z 11 marca 2022 roku o obronie Ojczyzny oraz art. 18 ustawy z 18 kwietnia 2002 r. o stanie klęski żywiołowej zobowiązują się do:

- współpracy oraz wymiany informacji dotyczących sytuacji kryzysowych występujących na obszarze województwa mazowieckiego, ich skutków oraz podejmowanych działań;

- współpracy w zakresie zapobiegania i usuwania skutków sytuacji kryzysowych, klęsk żywiołowych, katastrof naturalnych i awarii technicznych na terenie województwa mazowieckiego;

- współpracy w zakresie planowania, aktywowania i koordynowania użycia sił i środków w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej (zagrożeń niemilitarnych).

Zgodnie z podpisanym porozumieniem Wojewoda Mazowiecki oraz 6 MBOT zobowiązują się ponadto do informowania o planowanych szkoleniach, ćwiczeniach, treningach z zakresu reagowania kryzysowego na terenie województwa mazowieckiego. 

Podpisanie porozumienia ma na celu usprawnienie współpracy komponentu wojskowego z administracją publiczną i służbami zespolonymi wojewody w reagowaniu na sytuacje kryzysowe, co podniesie wydatnie poziom bezpieczeństwa mieszkańców województwa.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych