Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Polskie Porty Lotnicze S.A. partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

dm, PPL 2024-02-20 08:33:00

Polskie Porty Lotnicze S.A. kontynuują umowę współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim. To właśnie z Lotniska Chopina w Warszawie zarządzanego przez PPL S.A. w lipcu br. polscy olimpijczycy wyruszą na Igrzyska do Paryża. I to w hali przylotów stołecznego portu będą witani przez kibiców po powrocie z najważniejszej sportowej imprezy.

XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się ceremonią otwarcia 26 lipca br. Lotnisko Chopina w Warszawie po raz kolejny będzie służyło jako baza startowa dla polskiej kadry olimpijskiej. Przed wylotem sportowcy będą żegnani przez kibiców, a następnie po kilku tygodniach olimpijskich zmagań wylądują w stołecznym porcie, gdzie odbędzie się ich oficjalne przywitanie.

– Bardzo cieszę się z kontynuacji współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim. Nasze lotnisko od wielu lat jest miejscem pożegnań sportowców wylatujących na ważne wydarzenia sportowe oraz miejscem, w którym witają ich tłumy kibiców, gdy wracają z medalami. Wiem, że sportowcom przed podróżą towarzyszy wiele różnych emocji, głównie stres przed zawodami, na które podróżują. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by polscy zawodnicy czuli się na naszym lotnisku jak najlepiej. Mam nadzieję, że i tym razem dzięki naszym wyjątkowym usługom, sprawimy, że dla polskiej kadry pobyt w terminalu będzie przyjemny, wygodny i bezstresowy – mówi Stanisław Wojtera prezes PPL S.A. i członek zarządu ACI Europe.

W ramach współpracy kilkusetosobowa reprezentacja olimpijska będzie mogła liczyć na szereg udogodnień ze strony lotniska. PPL S.A. zapewni kadrze wsparcie przed podróżą i po powrocie oraz zadba o wygodę i komfort sportowców udostępniając im lotniskowe usługi premium.

– Głównym celem Polskiego Komitetu Olimpijskiego jest kompleksowa opieka nad wszystkimi członkami Olimpijskiej Reprezentacji Polski począwszy od ślubowania i wręczenia nominacji, aż do momentu bezpiecznego powrotu do kraju. Dlatego też bardzo ważnym aspektem podróży jest sprawna odprawa na lotnisku, nadanie bagażu, czy sprzętu sportowego, a jak wiemy jest to poważne wyzwanie logistyczne. Dlatego też bardzo cieszę się, że Polskie Porty Lotnicze chcą nam w tym pomóc stając się na dłużej partnerem PKOl i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Dzięki tej współpracy będziemy mogli szybko i sprawnie wysłać polskich sportowców na igrzyska oraz godnie przywitać ich po powrocie. To dla nas bardzo ważne, dlatego też serdecznie dziękuję Polskim Portom Lotniczym i Panu Prezesowi Stanisławowi Wojterze za życzliwość i chęć pomocy naszym najlepszym sportowcom – powiedział Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W bieżącym roku mija dokładnie 100 lat od pierwszych Igrzysk Olimpijskich z udziałem sportowców z Polski, właśnie w Paryżu. Lotnisko Chopina obchodzi natomiast 90-lecie istnienia i z dumą wspiera kontynuację tak wspaniałej tradycji, jaką jest obsługa polskich sportowców podczas ich podróży na najważniejsze sportowe imprezy. Stołeczny port dołoży wszelkich starań, by początek podróży kadry odbył się na jak najwyższym poziomie i z niecierpliwością wyczekiwać będzie ich powrotu z olimpijskimi medalami.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych