Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Policja podsumowała świąteczny weekend. Było bezpieczniej niż rok temu

dm, KWP 2023-12-27 12:54:00

Podczas świątecznego weekendu na mazowieckich drogach doszło do 19 wypadków, w których zginęły 2 osoby. 21 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali łącznie 40 nietrzeźwych kierujących. Pomimo, że w tym roku działania trwały dłużej o jeden dzień niż w roku ubiegłym, to święta były bezpieczniejsze.

Dla wielu z nas okres świąt to czas odpoczynku, spędzania czasu z rodziną, natomiast dla policjantów jest to czas intensywnej pracy. W dniach od 22 do 26 grudnia na terenie całego garnizonu mazowieckiego policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Zwracano uwagę na stan trzeźwości kierujących, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa i prawidłowego przewożenia dzieci. Szczególną uwagę zwracano także na zachowanie kierujących, jak i pieszych w rejonach przejść dla pieszych. Więcej patroli było także na trasach wylotowych, w rejonach dworców, a także na osiedlach mieszkaniowych naszego garnizonu.

W ciągu pięciu świątecznych dni na drogach mazowieckiego garnizonu Policji doszło do 19 wypadków, w których zginęły 2 osoby. Oba tragiczne zdarzenia miały miejsce na terenie pow. grójeckiego.

W wigilijne popołudnie ok. godziny 16:30 na drodze krajowej nr 50 przebiegającej przez Grójec doszło do tragicznego w skutkach potrącenia pieszego przez kierującego 27-letniego kierowcę Mercedesa Sprintera. Niestety 52-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Grójeccy policjanci pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku, zabezpieczając ślady kryminalistyczne. Przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia wykaże śledztwo.

Natomiast we wtorek (26.12) kilka minut przed godziną 5 w miejscowości Laski, 19-letni kierowca bmw z niewyjaśnionych przyczyn na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 740 stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Ostatecznie pojazd zatrzymał się na ogrodzeniu jednego z sadów. 21-letni pasażer pomimo reanimacji zmarł, a kolejny 19-letni pasażer bmw z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. O tym pisaliśmy tutaj.

Podczas świąt nie obyło się też bez nietrzeźwych kierujących. Mazowieccy policjanci zatrzymali aż 40 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. Pamiętajmy także o odpowiedzialności karnej, że według Kodeksu Karnego osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd zarówno w ruchu lądowym, wodnym, jak i powietrznym, może zostać pozbawiona wolności na okres do 3 lat.

Przed nami kolejny przedłużony weekend, tym razem sylwestrowy. Dlatego mazowieccy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, brak pośpiechu i zachowanie zdrowego rozsądku, tak abyśmy wszyscy szczęśliwie powitali Nowy Rok.


Powiat radomski:

Od 24 do 27 grudnia radomscy policjanci na drogach naszego miasta i powiatu odnotowali 1 wypadek i 15 kolizji drogowych.

Do wypadku doszło w poniedziałek (25.12) na ulicy Maratońskiej w Radomiu. 70-latka kierująca fiatem na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z prawidłowo jadącym oplem, którym kierował 58-latek. Kierująca i pasażerka fiata zostały przewiezione do szpitala.

Policjanci w tym czasie sprawdzili stan trzeźwości ponad 1000 kierowców. Udaremnili dalszą jazdę 6 nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy postanowili prowadzić pojazd nie zważając na to, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa negatywnie na koordynacje, spostrzegawczość i wydłuża czas reakcji.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych