Wtorek 25 czerwca
Łucji, Wilhelma, Albrechta
RADOM aktualna pogoda

Nowe odcinki dróg powiatowych

dm, powiatradomski.pl 2023-08-25 11:44:00

W środę zostały otwarte dwa wyremontowane odcinki. Pierwszy o długości ponad trzech kilometrów w gminie Gózd, zaś drugi o długości ponad 1500 metrów na terenie gminy Skaryszew. Łącznie Powiat Radomski do obu zadań otrzymał dofinansowanie w wysokości 3,86 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W obu przypadkach jest to 70 procent wartości całej inwestycji.

– Chciałbym podziękować tym, którzy pracują na rzecz naszej lokalnej społeczności. Przede wszystkim naszym parlamentarzystom za to, że są skuteczni i wiarygodni – mówił podczas uroczystego otwarcia drogi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Pierwszy odcinek “powiatówki” to nowiutka szosa z Gozdu do Rawicy, do granic powiatu. Z kolei drugi odcinek to droga z Makowca do Rawicy – od miejscowości Kłonowiec Koracz do granicy z powiatem zwoleńskim. Dodatkowo, w ramach gwarancji została ponownie wyasfaltowany odcinek od Kazimierówki do miejscowości Kłonowiec Koracz.

Na uroczystości otwarcia obu dróg dotarli parlamentarzyści: Anna Kwiecień i Marek Suski, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Murawski, radni powiatu radomskiego: Zdzisław Mroczkowski, Ewa Tkaczyk, Irena Dygas, Adam Siczek. Nie brakowało również gospodarzy: Pawła Dziewita, wójta gminy Gózd i Dariusza Piątka, burmistrza miasta i gminy Skaryszew.

– Chcemy wspierać wszystkie działania związane z bezpieczeństwem infrastruktury, stąd bardzo duże środki przekazywane są na przebudowy dróg. Gratuluję panu staroście operatywności, bo jako dobry gospodarz wie, jak sięgać po te środki. W sumie będzie to już około 250 milionów złotych na inwestycje w powiecie – mówił poseł Marek Suski.

– Wychowałam się tutaj. Kiedyś biegła tędy zwykła szlakówka. Dziś mamy wspaniałą drogę, za którą serdecznie dziękujemy – mówiła w Drożankach radna Irena Dygas.

Byli również przedstawiciele firmy Strabag, która w terminie realizowała inwestycje.

WAŻNE
Remont drogi powiatowej nr 3532 Gózd – Rawica, odcinek o długości 3086 metrów. Wartość zadania: 3 195 268 zł. Wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 2 236 688 zł

Remont drogi powiatowej nr 3534 Makowiec – Rawica, odcinek o długości 1536 metrów. Wartość zadania po przetargu 2 319 758 zł
Wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 1 623 830 zł.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych