Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Nielegalnie działające automaty do gier zabezpieczone przez funkcjonariuszy

dm, KWP 2024-03-08 08:01:00

Białobrzescy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalnie działający punkt z automatami do gier hazardowych. Zabezpieczono 11 automatów. Mundurowi na miejscu w lokalu zatrzymali 44-latka, który twierdził, że serwisuje automaty. Teraz całą sprawą zajmie się sąd.

Na terenie Białobrzegów w jednym z lokali na głównej ulicy miasta, białobrzescy policjanci ujawnili 11 działających automatów do gier. Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego dokonali przeszukania pomieszczeń, gdzie odbywały się nielegalne gry hazardowe. Na miejscu zatrzymano 44-latka, który jak twierdził, serwisował automaty. W lokalu ujawniono i zabezpieczono banknoty w kwocie 12 650 zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 107 Kodeksu Karnego Skarbowego, zgodnie z którym grozi mu kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tys. złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i posiadacz lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Znalezione urządzenia zostały zabezpieczone i przekazane do depozytu Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. W tej sprawie będzie się toczyło postępowanie karno-skarbowe.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych