Środa 12 czerwca
Janiny, Onufrego, Leona
RADOM aktualna pogoda

Gmina Klwów ze wsparciem sejmiku

dm, mazovia.pl 2023-08-09 16:44:00

Sejmik Województwa Mazowieckiego pomoże gminie Klwów w budowie nowoczesnego centrum usług. Radni przeznaczyli na ten cel 4 mln zł w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Dzięki temu mieszkańcy gminy zyskają nowoczesny obiekt, w którym będą świadczone usługi lecznicze, rehabilitacyjne i kulturalne. Umowę z władzami gminy podpisali marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, samorząd województwa mazowieckiego pomaga gminom w realizacji ważnych dla mieszkańców wsi i małych miejscowości inwestycji. – Budowa nowoczesnego centrum przyczyni się do wyrównywania różnic w dostępie do instytucji kultury i usług medycznych. Takie są zresztą założenia realizowanego przez nas programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

W centrum usług znajdzie się ośrodek zdrowia z gabinetami lekarskimi, dyżurką pielęgniarek, gabinetami zabiegowymi, poczekalnią i zapleczem administracyjnym. Będzie tu również otwarte centrum rehabilitacji z gabinetami do fizjoterapii i salą do ćwiczeń.

Oprócz tego w  nowym obiekcie swoją siedzibę będzie miało centrum kultury z salą widowiskową mieszczącą 300 osób, z profesjonalnym oświetleniem, nagłośnieniem scenicznym i kinowym, zapleczem technicznym i garderobami. Do dyspozycji mieszkańców  będą również pracownie plastyczna, muzyczna, taneczna, studio nagrań i zaplecze sanitarne.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski zwraca uwagę na ważną rolę miejsc skupiających życie lokalnych społeczności. – Obiekt, który powstanie dzięki naszemu wsparciu, będzie pełnił ważną funkcję społeczną. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy gminy Klwów będą mogli uczestniczyć w życiu publicznym i kulturalnym swojej społeczności.

W nowym budynku powstanie także biblioteka z czytelnią i kawiarenką internetową oraz ośrodek dokumentowania regionalnej tradycji. Ponadto w centrum usług zostaną zlokalizowane punkt informacji turystycznej, kawiarnia oraz sala konferencyjna.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 6,6 mln zł, z czego 4 mln zł pochodzi z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Nowy budynek ma powstać do 2024 roku.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych