Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Powstanie ciąg pieszo-rowerowy z Radomia do Siczek

dm, UM Radom 2024-04-02 13:30:00

Coraz bliżej budowy oczekiwanego przez mieszkańców ciągu pieszo-rowerowego z Radomia do Siczek. Pierwszym krokiem będzie opracowanie dokumentacji projektowej. Porozumienie w sprawie wspólnego sfinansowania tych prac podpisali dziś wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, prezydent Radomia Radosław Witkowski i burmistrz Jedlni-Letniska Piotr Leśnowolski.

– W ostatnim czasie rozpoczęliśmy przebudowę ronda w Siczkach i części drogi 737. Rozumiejąc potrzeby zarówno mieszkańców Radomia, jak i gminy Jedlnia Letnisko chcemy ten projekt rozwijać. Planujemy przebudować tą drogę w taki sposób, by zawierała również ten bardzo ważny element, czyli oczekiwany od wielu lat ciąg pieszo-rowerowy – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Jak zapowiada Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, prace projektowe rozpoczną się już wkrótce. Obejmą odcinek o długości 7 kilometrów, od Radomia do Siczek.

– Wszyscy mamy świadomość jak ważny jest ten projekt. Wielu radomian spędza czas i korzysta z infrastruktury wokół zalewu w Siczkach. Dlatego inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo i komfort przemieszcza się jest niezwykle istotna. Bardzo się cieszę, że wspólnie potrafiliśmy wypracować bardzo dobre rozwiązanie oparte na współpracy trzech samorządów – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Planowany ciąg pieszo-rowerowy będzie przebiegał wzdłuż istniejącej drogi wojewódzkiej łączącej Radom i Siczki.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych