Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Ostatnia szansa na szczepienie w punkcie drive-thru

dm, WOT 2021-07-28 15:47:00

Jeszcze tylko do soboty, 31 lipca można zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson w powszechnym punkcie szczepień drive-thru przy ul. Dębowej w Radomiu. Punkt obsługują pracownicy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Bez zapisów, bez samochodu

Plusem powszechnego punktu DRIVE THRU jest fakt, że zapisy nie trzeba się zapisywać. Zaszczepić się może każdy, kto się zgłosi – warunkiem jest posiadanie dokumentu tożsamości. Cały proces szczepienia trwa do kilkunastu minut – nie trzeba nawet wysiadać z samochodu.

Chociaż punkt działa na zasadzie „zaszczep się i jedź”, to ze szczepienia mogą skorzystać również osoby niezmotoryzowane, które do punktu dotrą np. na rowerze czy pieszo.

- Pragnę jeszcze raz gorąco zachęcić do zaszczepienia się. To już ostatni moment, by skorzystać z punktu DRIVE THRU. Szczepienie to wyraz odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również za swoich bliskich, przyjaciół czy współpracowników. Punkt kończy swoją działalność, jednak zapewniam – jeśli będzie taka potrzeba jesteśmy gotowi uruchomić go ponownie – mówi płk Witold Bubak – dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Do szczepień zachęca również wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. – Zdajemy sobie sprawę, że walka z pandemią cały czas trwa. Nie chcemy powrotu do rzeczywistości sprzed kilku miesięcy – nauczania hybrydowego czy zamykania restauracji i miejsc użyteczności publicznej. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej mieszkańców naszego miasta było zaszczepionych. Przypominam, że w dalszym ciągu działa punkt szczepień przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, gdzie również pomagają nam żołnierze WOT.

Blisko dziesięć tysięcy zaszczepionych

Powszechny punkt szczepień DRIVE THRU w Radomiu działa od połowy maja. Do tej pory z punktu przy ul. Dębowej skorzystało prawie dziewięć i poł tysiąca osób.

W powszechnym punkcie szczepień rotacyjnie służy 30 osób zabezpieczenia oraz 10 ratowników medycznych.

- Punkt obsługiwany jest przez wykwalifikowanych i wyszkolonych żołnierzy 62 batalionu lekkiej piechoty w Radomiu, co sprawia, że szczepienie przebiega szybko, sprawnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem osób wśród osób, które szczepiły się w punkcie przy ul. Dębowej – zauważa st. chor. sztab. Dariusz Nowak – koordynator powszechnego punktu szczepień DRIVE THRU w Radomiu.

W powszechnym punkcie szczepień przy ul. Dębowej będzie można zaszczepić się jeszcze do soboty, 31 lipca w godzinach od 10.00 do 18.00.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych