Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

dm, UM Radom 2024-05-20 13:03:00

Tłumy radomian skorzystały z oferty, którą z okazji Europejskiej Nocy Muzeów przygotowały radomskie placówki kultury. Można było obejrzeć prezentowane na co dzień wystawy, ale w przygotowanych na tę wyjątkową noc programach znalazło się wiele innych atrakcji, w tym koncerty, plenerowe widowisko, animacje dla dzieci, konkursy, warsztaty i wiele innych. Gościem radomskich muzeów był ministra kultury i dziedzictwa narodowego Hanna Wróblewska.

Jak co roku, w sobotni wieczór najwięcej działo się na terenie Miasta Kazimierzowskiego. Noc Muzeów w Muzeum im. Jacka Malczewskiego przebiegała w klimacie PRL. Tamte czasy można było sobie przypomnieć oglądając m.in. ekspozycję „Radomskie Zakłady Przemysłu Skórzanego Radoskór 1959-1999”. Był też koncert największych radiowych i filmowych szlagierów PRL czy pokaz mody. W Muzeum Historii Radomia – oprócz kuratorskiego oprowadzania po wystawie – odbył się konkurs wiedzy o Radomiu. Z kolei w Kamienicy Starościńskiej można było obejrzeć wystawę archeologiczną prezentującą zabytki Miasta Kazimierzowskiego.

W Kamienicy Deskurów, podczas Nocy Muzeów odbył się mini-festiwal organizowany w ramach cyklu Radomskie Spotkania z Tangiem Argentyńskim, a na płycie Rynku wystąpili artyści Teatru Formy z Wrocławia, którzy zaprezentowali widowisko towarzyszące wystawie „Salvador Dali w Radomiu”.

Na Noc Muzeów specjalne propozycje przygotował też Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia”, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, a także Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych