Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Z PCOS można skutecznie walczyć

Artykuł sponsorowany 2023-10-15 18:46:00

Diagnoza zespołu policystycznych jajników może być nieco skomplikowana, jednak wczesne rozpoznanie PCOS znacznie zwiększa szansę na poprawę jakości życia, a nawet na spełnienie marzenia o zajściu w ciążę. W sytuacji podejrzeń dotyczących tego schorzenia ważne jest, aby skonsultować się z doświadczonym lekarzem, który przeprowadzi odpowiednie badania i pomoże w opracowaniu planu leczenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb. W Warszawie po pomoc można się zgłosić do placówek Kliniki Bocian.

Co to jest PCOS?

Zespół policystycznych jajników, inaczej znany jako PCOS, to schorzenie endokrynologiczne. W przypadku PCOS u kobiet może występować zbyt duża ilość męskich hormonów, zwanych androgenami. Skutkuje to występowaniem różnorodnych objawów, takich jak nieregularne cykle menstruacyjne, problemy z owulacją, nadmierne owłosienie, trądzik oraz trudności z zajściem w ciążę. Wczesna diagnoza ma tutaj kluczowe znaczenie, bowiem umożliwia wdrożenie odpowiedniego leczenia. W zależności od indywidualnych potrzeb każdej pacjentki terapia może obejmować zmiany stylu życia, takie jak wprowadzenie zdrowszej diety, zwiększenie aktywności fizycznej lub nawet suplementację lekami hormonalnymi w przypadku występowania nieregularnych cykli miesiączkowych u pań starających się o dziecko, które zmagają się z niepłodnością.

Jak można zdiagnozować PCOS?

Diagnoza PCOS może nie należeć do łatwiejszych z uwagi na to, że objawy często różnią się między kobietami. Istnieją jednak pewne kryteria diagnostyczne, które pomagają lekarzom potwierdzić obecność tego schorzenia. Pierwszym krokiem w diagnozie PCOS jest dokładny wywiad medyczny i badanie fizykalne i USG w celu oceny jajników. Podczas konsultacji w klinice leczenia niepłodności lekarz przeprowadza rozmowę z pacjentką, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące jej historii zdrowia oraz objawów, które mogą sugerować obecność PCOS. Ważne jest, aby omówić wszelkie istotne symptomy, które się pojawiają. Następnie lekarz przeprowadza badanie fizykalne oraz USG transwaginale, które pomaga mu w ocenie dolegliwości i wykluczeniu innych możliwych przyczyn. Aby potwierdzić diagnozę PCOS, specjalista zleca także badania hormonalne pod kątem oceny wybranych hormonów. Należy pamiętać, że plan leczenia powinien być dostosowywany do indywidualnych potrzeb i objawów każdej pacjentki

Gdzie udać się po pomoc z PCOS w Warszawie?

Kobiety mieszkające w Warszawie lub okolicach, które potrzebują pomocy związanej z diagnozą i leczeniem zespołu policystycznych jajników, mogą skorzystać z usług Klinik Bocian zlokalizowanych przy ul. Stawki 2a oraz przy al. Niepodległości 18. Te renomowane placówki medyczne specjalizują się w dziedzinie ginekologii, położnictwa, leczenia niepłodności oraz oferują kompleksową opiekę medyczną, w tym również w obszarze diagnostyki i leczenia PCOS.

Panie zainteresowane zapisaniem się na konsultację do jednego ze specjalistów w Klinikach Bocian w Warszawie proszone są o bezpośredni kontakt z placówkami w Warszawie pod numer telefonu: +48 690 000 955.

Komentarze naszych czytelników

  • ida

    2023-10-16 16:31:24

    Nadmierne owłosienie odejmuje pewności siebie :/ Uregulowałam hormony i zrobiłam fotodepilację w depilconcept, żeby nie wstydzić się rozebrać na basenie i lepiej się czuć w swoim ciele. 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych