Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Prądozaur, Elektrodzilla - poznaliśmy imiona kolejnych 6 autobusów

dm, MPK 2022-09-24 10:39:00

Rekordowe 5310 głosów oddali internauci w konkursie na imiona dla 6 kolejnych autobusów elektrycznych, które będą użytkowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu od 2023 roku w ramach projektu pn. „Rozwój elektromobilności w transporcie zbiorowym Miasta Radomia poprzez zakup 6 autobusów elektrycznych 18 m wraz z infrastrukturą”, dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu priorytetowego „Zielony transport publiczny (Faza I)”.

Wybór 6 z 20 finałowych imion był zacięty do samego końca głosowania, które zostało zamknięte o północy z niedzieli na poniedziałek. W efekcie, przegubowe Solarisy Urbino 18 electric, które w przyszłym roku pojawią się na radomskich ulicach, nosić będą imiona: „YOUNG EKOSIA”, „PRĄDOZAUR”, „ELEKTRODZILLA”, „PAN TOGRAF”, „MEGAMOCNY”, „ENERGICZNY JAMNIK”.

Autorom wybranych imion zostaną wręczone nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatora i partnerów Konkursu. Ponadto dodatkową nagrodę, w postaci możliwości zwiedzenia zajezdni MPK, Komisja konkursowa przyznała 9-letniemu Tomaszowi Trybule z Radomia, autorowi nazwy: „ELEKTRODZILLA”, który zdaniem Mamy Katarzyny „jest ogromnym miłośnikiem autobusów i marzy o pracy w przyszłości jako kierowca autobusu MPK”.

Komentarze naszych czytelników

 • Debilizm PO

  2022-09-24 09:52:04

  Co za debilizm. Proponuję nazwę Radek

 • RKS Radom

  2022-09-24 19:01:40

  bzdura kompletna autobusom imiona nadawac,..IDIOTYZM polaczony tylko z PELO partia debilizmu

 • RADOM to PIS +++++

  2022-09-26 07:59:35

  Dobrze że NIE wicio i frycio.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych