Budynek Radomskiej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu świadczy o długich dziejach i rozwoju instytucji Lasów Państwowych w Radomiu. Jego historia jest nierozerwalnie związana z historią tego miasta, w szczególności z wydarzeniami Radomskiego Czerwca ’76.
Budynek wybudowany w 1938 roku przez leśników, przejęty na siedzibę KW PZPR, z trudem odzyskany, dziś jest zabytkiem. Nie tylko dzięki architekturze modernizmu. Przede wszystkim jest ważnym dokumentem historii powojennej Polski i Radomia w związku z masowymi protestami antyrządowymi w dniu 25 czerwca 1976 r., które zapoczątkowały ogólnopolską konsolidację środowisk opozycyjnych.