Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Finał WOŚP w Radomiu

dm, UM Radom 2024-01-27 09:52:01

Zbliża się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę na ulice Radomia wyjdzie 340 wolontariuszy z puszkami, którzy będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów z chorobami płuc.

– Zachęcam, abyśmy wspólnie pokazali swoją jedność z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i Jurkiem Owsiakiem. Rok temu zebraliśmy w Radomiu rekordową kwotę ponad 518 tysięcy złotych. Mam nadzieję, że w tym roku radomianie również otworzą swoje serca, otworzą swoje portfele i będziemy mogli cieszyć się z kolejnego rekordowego wyniku. A trzeba pamiętać, że pieniądze, które co roku zbieramy wracają do naszego miasta w postaci sprzętu, który służy pacjentom radomskich szpitali. Oczywiście jak co roku, wraz z moimi współpracownikami będę kwestował podczas finału WOŚP. Z góry dziękuję za każdą wrzuconą złotówkę. Oprócz tego wystawiam na licytację wyjątkową piłkę tenisową. To piłka z autografem pierwszej rakiety świata Igi Świątek, a jednocześnie piłka, która była w grze podczas meczu tenisowego Polska – Rumunia otwierającego naszą nową halę widowiskowo-sportową – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Jak co roku finał WOŚP w Radomiu przygotowuje komenda hufca ZHP Radom-Miasto. Zbiórce pieniędzy, tradycyjnie będzie towarzyszył koncert na Rynku organizowany przy wsparciu miasta i Samorządu Województwa Mazowieckiego. – Zapraszamy już od godziny 14.00. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie muzyka rockowa, pop, jazz czy poezja śpiewana. W sumie wystąpi dziewięć zespołów, głównie radomskich, a tuż przed światełkiem do nieba wystąpi Jula. Dużo będzie się też działo w Kamienicy Deskurów. Od godz. 10.00 będą się odbywały animacje dla najmłodszych, a od 16.30 maraton zumby – wylicza szef sztabu WOŚP Bartosz Bednarczyk.

W programie tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest też nauka pierwszej pomocy i pokazy ratownicze w Kamienicy Deskurów i Galerii Słonecznej, Moto Piknik w M1 oraz XVIII Indywidualny Bieg dla WOŚP „Policz się z cukrzycą” w parku Kościuszki.

Dzień wcześniej, czyli w sobotę, 27 stycznia, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza na Jam Session. Na scenie wystąpi około 30 muzyków.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych