Czwartek 20 czerwca
Bogny, Florentyny, Bożeny
RADOM aktualna pogoda

Do Radomia wróci Delegatura ABW

dm 2024-03-20 14:26:00

Poseł Konrad Frysztak poinformował na konferencji prasowej, że po siedmiu latach do naszego miasta wróci Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Konrad Frysztak z Jerzym Zawodnikiem

autor: radioradom.pl

Obecnie w Radomiu znajduje się Wydział Zamiejscowy Delegatury ABW w Lublinie. - Po siedmiu latach do Radomia wraca delegatura, która została zlikwidowana w 2017 roku, decyzją ówczesnego premiera z PiS. Z kolei decyzja premiera Donalda Tuska przywraca delegaturę ABW w Radomiu wraz z Wydziałem Zamiejscowym w Kielcach - mówił radomski poseł, wskazując na rozporządzenie prezesa Rady Ministrów, które w ubiegłym tygodniu ukazało się w Monitorze Polski, a wejdzie w życie w lipcu.

Według posła Frysztaka, obecność ABW w Radomiu jest ważna m.in. ze względu na działające w okolicy zakłady z sektora obronnego, jak Fabryka Broni, Mesko czy fabryka prochu.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych