Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Coraz bliżej budowy nowego żłobka na Michałowie

dm, UM Radom 2024-05-10 14:46:00

Miasto otworzyło oferty w przetargu na budowę nowego żłobka przy ulicy Piastowskiej w Radomiu. Wpłynęło ich 10, przy czym najtańsza opiewa na kwotę 14,9 mln zł. Teraz czas na ocenę formalną i rozstrzygnięcie przetargu - poinformował prezydent Radosław Witkowski.

W nowym żłobku planowane jest utworzenie 225 miejsc dla najmłodszych radomian. Na realizację tej inwestycji miasto ma przyznane dofinansowanie z KPO w wysokości prawie 9 mln zł. Zwycięzca będzie miał na wykonanie prac 19 miesięcy od dnia podpisania umowy.

– Utworzenie 500 nowych miejsc w żłobkach to jeden z punktów „25 spraw Radosława Witkowskiego”. Chcę w ten sposób ułatwiać rodzicom jak najszybszy powrót na rynek pracy. Przypomnę, że w 2014 roku miejsc w miejskich żłobkach było zaledwie sto. Teraz jest ich już ponad trzysta. To m.in. dzięki budowie dwóch nowych żłobków – przy ul. Michałowskiej i ul. Batalionów Chłopskich. Dzięki planowanej inwestycji liczba miejsc zwiększy się o 225, a oprócz tego, mamy też w planach utworzenie około 70 nowych miejsc w istniejących placówkach. Kolejnym naszym krokiem będzie budowa następnego żłobka. Lokalizacja będzie wynikała z mapy potrzeb – mówi prezydent Radosław Witkowski.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych