Czwartek 2 maja
Zygmunta, Atanazego, Anatola

Przełamanie Czarnych

dm 2023-12-08 14:21:00

Pierwsze zwycięstwo od 305 dni zanotowali siatkarze Enea Czarnych Radom. Podopieczni trenera Pawła Woickiego - w meczu 10. kolejki PlusLigi - pokonali po tie-breaku na wyjeździe beniaminka rozgrywek, Norwid Częstochowa.

autor: Adam Kurasiewicz/wksczarni.pl

Pierwsze dwa sety to fatalna gra "Wojskowych" i wydawało się, że radomianie ponownie zakończą spotkanie bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

Od trzeciej partii gra naszego zespołu zdecydowanie się jednak poprawiła, Czarni zdobyli dwa sety, a w tie-breaku pokonali rywala 15:10, zdobywając pierwsze oczka, ale także zwycięstwo w tym rozgrywkach. Dla radomian ogółem to pierwszy triumf od... 5 lutego.

Tabela, terminarz - TUTAJ.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Enea Czarni Radom 2:3 (25:17, 25:19, 23:25, 13:25, 10:15)

Norwid: Keturakis 4, Dulski 26, Kogut 5, Sobański 10, Janus 8, Hain 9, Takahashi (libero) oraz Borkowski 2, Espeland 3, Schmidt, Bouguerra, Kowalski.

Czarni: Todorović 4, Meljanac 19, Hofer 15, Formela 5, Rajsner 9, Kufka 3, Nowowsiak (libero) oraz Teklak (libero), Ostrowski 8, Gniecki, Buszek 8, Gomułka 1.

MVP: Brodie Hofer (Czarni).