Środa 24 lipca
Kingi, Krystyny, Antoniego
RADOM aktualna pogoda

Trwa akcja ''Radom pomaga Winnicy''

dm, UM Radom 2022-02-27 09:55:00

Trwa akcja „Radom pomaga Winnicy”. Ukraińskie miasto zwróciło się do radomian o pomoc. Pilnie potrzebuje leków i opatrunków dla walczących w obronie ojczyzny, ukraińskich żołnierzy.

- Nie ma chwili do stracenia. Ukraina pilnie potrzebuje naszej pomocy. Natychmiast zdecydowaliśmy o rozpoczęciu zbiórki darów. Głęboko wierzę, że radomianie, którzy już nie raz udowodnili, że mają wielkie serca, także w tej dramatycznej sytuacji, w jakiej znaleźli się nasi sąsiedzi, nie zawiodą - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zbiórka darów będzie prowadzona do poniedziałku, 28 lutego. - Zapraszamy wszystkich chcących pomóc do Kamienicy Deskurów, która staje się centrum pomocowo-informacyjnym. Czekamy na Państwa w niedzielę i poniedziałek w godz. 10:00-20:00. Z transportem na granicę polsko-ukraińską chcemy ruszyć najpóźniej we wtorek, by pomoc dotarła na czas - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Lista potrzebnych rzeczy:

- wazopresory (leki obkurczające naczynia krwionośne),

- heparyny drobnocząsteczkowe (leki przeciwzakrzepowe, np. Acard, Aspiryna, Polopiryna, Diosminex, Biohespan, Lioton forte),

- analogi Sevorane (wziewne anestetyki),

- środki odkażające, np. Octenisept

- gąbki hemostatyczne,

- bandaże gipsowe,

- urządzenia do zewnętrznego zespolenia złamań kończyn,

- szwy i opatrunki bandaże hemostatyczne,

- opaski uciskowe.

List z Winnicy:

Drodzy przyjaciele Winnicy i Ukrainy, Ukraina walczy teraz o swoją wolność. Siły Zbrojne Ukrainy stoją aktualnie na przeciwko rosyjskiego wroga w każdej części kraju. Rosyjscy zbrodniarze wojenni strzelają teraz do cywilów. Jestem absolutnie pewien, że to nie wszystko. Walczymy o podstawowe zasady ludzkiego współistnienia na całym świecie: prawo do bezpiecznego życia we własnym, suwerennym państwie; do wyboru własnego rządu w wolnych wyborach; do wolności słowa i swobodnego wyrażania naszych poglądów i przekonań; do wyznawania naszej religii, a w zasadzie walczymy o to by żyć własnym, wolnym życiem, a nie w taki do jakiego próbuje nas zmusić całkowicie szalony, krwawy dyktator w swojej chorej wyobraźni. Walczymy. Wygrywamy. Ukraina zwycięży. Nie ma czasu do stracenia. Możesz pomóc uratować życie wielu Ukraińców. Pinie potrzebujemy środków medycznych: wazopresory (leki obkurczające naczynia krwionośne), heparyny drobnocząsteczkowe (leki przeciwzakrzepowe), analogi Sevorane (wziewne anestetyki), gąbki hemostatyczne,bandaże gipsowe, urządzenia do zewnętrznego zespolenia złamań kończyn, szwy i opatrunki, bandaże hemostatyczne, opaski uciskowe.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych