Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Radomska Caritas przygotowuje się do świątecznych akcji

dm, warszawa.tvp.pl, KAI 2021-11-30 12:29:00

Caritas Diecezji Radomskiej zachęca do włączenia się w doroczną, ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Wolontariusze Caritas dodatkowo zachęcają do wsparcia akcji "Drzewko Adwentowe".

Ks. Damian Drabikowski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej informuje, że nabywając świece mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło, przez które wspieramy programy leczenia, opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej Caritas.

- Ponadto w tym roku 10 groszy uzyskanych dzięki każdej ze świec rozprowadzanych w parafiach zostanie przeznaczone na kompleksowy rozwój placówek dla dzieci w krajach rozwijających się, w tym m.in. na budowę przedszkola i szkoły w Kamerunie, na dożywanie dzieci w Argentynie, wsparcie polskich dzieci na Ukrainie, Białorusi i Litwie oraz dożywianie dzieci w Wenezueli - wylicza ks. Drabikowski.

Wolontariusze Caritas zachęcają również do zorganizowania akcji ,,Drzewko Adwentowe". Akcja ta ma wesprzeć najuboższych w parafiach. Ks. Karol Piłat, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Radomskiej proponuje, by akcja stała się sposobem pomocy osobom starszym, samotnym, chorym długoterminowo. - To oni borykają się z problemami egzystencjalnymi. W wielu parafiach księża udadzą się z posługą sakramentalną przed świętami. Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii dotrą do części tych osób. Dyskretnie dostarczona paczka przez towarzyszącego posłudze wolontariusza, będzie podarunkiem, który pomoże radośniej przeżyć święta. To znakomita okazja do okazania braterskiej jedności - mówi ks. Piłat.

Z okazji przypadającego 5 grudnia Dnia Wolontariusza Caritas Diecezji Radomskiej księża dyrektorzy złożyli podziękowania i życzenia wszystkim księżom opiekunom, wolontariuszom, społeczności kleryckiej, niosącym konkretny wymiar miłosierdzia potrzebującym w parafiach naszej diecezji. - Dziękujemy księżom proboszczom i opiekunom za wspieranie inicjatyw prowadzonych przez PZC i SzKC - powiedzieli księża dyrektorzy radomskiej Caritas.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych