Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Jaka szkoła po pandemii? Badanie w radomskich placówkach oświatowych

dm, UM Radom 2021-06-07 16:00:00

Jak pandemia wpłynęła na uczniów i ich rodziców? Jak zmieniła pracę nauczycieli? Odpowiedzi na te pytania ma dać badanie, które w najbliższych dniach zostanie przeprowadzone we wszystkich radomskich szkołach. Ankiety przygotowali pracownicy naukowi Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego.

Foto: UM Radom

- Wyniki ankiet zostaną opracowane w czasie wakacji. Na ich podstawie będą przygotowane konkretne rekomendacje, które we wrześniu trafią do radomskich poradni psychologiczno-pedagogicznych. Zostaną one wykorzystane w pracy z uczniami, którzy czas pandemii znieśli źle i po długim okresie nauki zdalnej mają problem z zaadaptowaniem się w warunkach szkolnych - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Badaniem będą objęci uczniowie klas od piątej klasy szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, a także nauczyciele i dyrektorzy placówek. - Mam nadzieję, że badania, które będziemy realizować przyczynią się do lepszej organizacji. Jesteśmy nastawieni na pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla wszystkich grup. Mamy świadomość, że problemów będzie dużo i będziemy z tego wychodzić latami - mówi prorektor ds. dydaktycznych i studenckich UTH, prof. Elżbieta Sałata.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych