Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Nowe wiaty przystankowe

dm, MZDiK, UM Radom 2021-07-21 16:07:00

Pod nowymi wiatami przystankowymi będą mogły niebawem schronić się osoby czekające na autobusy przy ulicach Toruńskiej i Limanowskiego. Montaż zadaszenia w pierwszym z tych miejsc już się rozpoczął, zaś w drugim wkrótce ruszy. W obu przypadkach są to inwestycje realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Montaż wiaty przystankowej przy ulicy Toruńskiej

O nową wiatę przy ulicy Toruńskiej, za skrzyżowaniem z Wierzbicką, wnioskowali pasażerowie komunikacji miejskiej korzystający przede wszystkim z autobusów kursującej tamtędy do centrum miasta linii 14. W sąsiedztwie znajdują się między innymi zakłady mleczarskie, urząd skarbowy, supermarket oraz wiele firm.

Następny nowy przystanek stanie już niebawem u zbiegu ulic Limanowskiego i Wałowej. Zgodnie z wnioskiem zgłoszonym do Budżetu Obywatelskiego, będzie to kolejna tzw. zielona wiata. Będzie ona podobna do zadaszeń, które stoją przy placu Jagiellońskim - z roślinnością na dachu i pnącymi roślinami przy tylnej ścianie. Nowością będzie natomiast to, że oświetlenie przystanku będzie możliwe dzięki panelom fotowoltaicznym oraz turbince wiatrowej na słupie, czyli odnawialnym źródłom energii.

Łączny koszt postawienia wiat przystankowych przy ulicach Toruńskiej i Limanowskiego to niemal 89 tysięcy złotych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych