Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Czasowe skrócenie trasy linii 26

dm, MZDiK 2021-10-18 16:20:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z remontem drogi między Antoniówką a Groszowicami, od dnia 19 października 2021 roku (wtorek) od godziny 8:15 do dnia 20 października 2021 roku (środa) do godziny 19:00 trasa linii 26 będzie skrócona do Antoniówki.

Odcinek drogi pomiędzy Antoniówką a Groszowicami będzie tymczasowo zamknięty dla ruchu kołowego z powodu układania nowej nawierzchni bitumicznej. Inwestorem tego zadania jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu.

Trasa autobusów linii 26 zostanie skrócona do przystanku Antoniówka - przy trasie wojewódzkiej nr 737 (w kierunku Jedlni-Letniska). Będzie to przystanek dla wysiadających. Dalej autobusy będą realizowały przejazd techniczny (bez pasażerów i bez zatrzymywania się na przystankach!) przez Wrzosów do Siczek (zawracanie będzie odbywać się na placu przy sklepie naprzeciw zalewu, czyli u zbiegu ulic Głównej i Jaśminowej), a następnie z powrotem - do stałego przystanku w Antoniówce (dla wsiadających). W tym miejscu będą rozkładowe postoje autobusów. Odjazdy w stronę pętli Mokra / Wernera lub Janiszew będą realizowane zgodnie ze stałym rozkładem jazdy dla przystanku Antoniówka (od dnia 20 października 2021 roku nastąpi korekta rozkładu jazdy linii 26 w związku z przywróceniem stałej trasy na terenie Radomia, przebiegającej w obu kierunkach ulicami Struga i Kozienicką).

Pierwsze kursy linii 26 wykonywane na trasie skróconej w dniu 19 października (wtorek): o 7:34 z pętli Mokra / Wernera w kierunku Antoniówki i o 8:33 z przystanku Antoniówka w kierunku Janiszewa. Ostatnie kursy linii 26 wykonywane na trasie skróconej w dniu 20 października (środa): o 18:11 z pętli Mokra / Wernera w kierunku Antoniówki i o 18:48 z przystanku Antoniówka w kierunku ulicy Mokrej.

Zawieszone będzie funkcjonowanie przystanków: Antoniówka (w kierunku Myśliszewic), Antoniówka / stacja PKP (w obu kierunkach, przy przejeździe), Groszowice (w obu kierunkach, przy kościele) oraz Myśliszewice (pętla obok szkoły).

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi przystanków będą wyświetlane według stałego przebiegu trasy). Dopiski „stała trasa” na wyświetlaczach w dniu 20 października będą dotyczyły tylko zmiany na Gołębiowie.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych