Środa 4 października
Rozalii, Franciszka, Edwina
RADOM aktualna pogoda

Spotkanie z mistrzami sportu w Elektrowni [ZDJĘCIA]

dm 2023-09-08 07:30:00

W ramach wystawy "Sport Games", odbyło się w MCSW "Elektrownia" niepowtarzalne Spotkanie z Mistrzami sportu.

Gośćmi Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej byli: Włodzimierz Zawadzki – zapaśnik, trener, medalista mistrzostw świata, trzykrotny mistrz Europy, czterokrotny olimpijczyk i mistrz olimpijski; Robert Prygiel - trener i siatkarz grający na pozycji atakującego, reprezentant Polski. Uczestnik igrzysk olimpijskich 1996 w Atlancie, mistrzostw świata 2002 w Argentynie i 2-krotnie Mistrzostw Europy: 2003 w Niemczech i 2007 w Rosji; Rafał Rajkowski – V – ce Marszałek Województwa Mazowieckiego. Wielokrotny Mistrz Polski w kategorii tańców latynoamerykańskich, V – ce Mistrz świata, Pucharu Świata i Europy oraz Janusz Gerard Pyciak – Peciak, polski pięcioboista nowoczesny, mistrz olimpijski z Montrealu 1976, mistrz świata, od 2021 prezes Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego.

To była niespotykana okazja, by zadać pytania mistrzom, dowiedzieć się jak to jest doświadczać zwycięstwa i porażki na arenie sportowej. Dodatkową atrakcją był pokaz technik zapaśniczych zaprezentowany przez uczniów Włodzimierza Zawadzkiego z Zespołu Szkół Budowlanych i Klubu Olimpijczyk.

Spotkanie poprowadzili: Paweł Witkowski, kurator wystawy „Sport Games” oraz Andrzej Łukomski – trener, choreograf formacji „Akant - Radom”.

Zachęcamy do oglądania zdjęć.

Galeria zdjęć

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych