Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

ZUS zaprasza płatników na dzień otwarty

dm, ZUS 2023-01-27 10:01:00

W najbliższą sobotę tj. 28 stycznia 2023 roku ZUS Oddział w Radomiu zaprasza płatników składek na salę obsługi klienta, którzy nie mają profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Pracownicy założą profil i wytłumaczą jak z niego korzystać.

W sobotę, 28 stycznia 2023 roku, w godzinach od 9:00 do 13:00 radomski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Czachowskiego 21A oraz podległe mu placówki zapraszają wszystkich płatników składek, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Pracownicy ZUS pomogą założyć konto na PUE i wytłumaczą krok po kroku, jak z niego korzystać.

Od stycznia 2023 r. wszyscy płatnicy składek mają obowiązek posiadania aktywnego profilu na PUE ZUS. Osoby, które nie założyły do tej pory profilu płatnika na PUE, ani nie upoważniły do roli płatnika innej osoby, będą miały sukcesywnie zakładane przez ZUS profile z urzędu. Aby klient mógł zalogować się na swoje konto, musi uzyskać dane do logowania podczas e-wizyty lub na sali obsługi klienta w dowolnej placówce ZUS.

- W czasie dnia otwartego można będzie m.in. założyć lub „zaufać” profil na PUE ZUS oraz uzyskać dane do logowania przez płatników, którym ZUS utworzył profil z urzędu, albo stracili dane do zalogowania. Osobom tym wygenerujemy nowe hasło tymczasowe, które następnie płatnik zmieni na swoje własne. Tylko potwierdzony profil na PUE ZUS daje możliwość korzystania z jego pełnej funkcjonalności - informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Jeśli płatnik składek nie aktywuje konta na Platformie Usług Elektronicznych, nie będzie otrzymywał od ZUS korespondencji. Dzień otwarty w radomskich placówkach ZUS rozpocznie się o 9:00 i potrwa do 13:00.

- Aktywny profil na PUE ZUS umożliwia załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez osobistej wizyty w ZUS. Przedsiębiorcy przez internet mogą m.in. składać wnioski do ZUS i korzystać z bezpłatnej aplikacji ePłatnik przeznaczonej do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych. Mogą też kontrolować stan swoich rozliczeń z ZUS oraz mają dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników – dodaje rzecznik.

Oddział w Radomiu, ul. Czachowskiego 21A, wejście C, godz. 9.00.-13:00.
- Inspektorat w Grójcu, ul. J. Matejki 10, godz. 9.00.-13:00.
- Inspektorat w Kozienicach, ul. Radomska 43, godz. 9.00.-13:00.
- Inspektorat w Szydłowcu, ul. Sowińskiego 6, godz. 9.00.-13:00.
- Inspektorat w Zwoleniu, ul. Bogusza 20, godz. 9.00.-13:00.
- Biuro Terenowe w Lipsku, ul. Partyzantów 10, godz. 9.00.-13:00.
- Biuro Terenowe w Pionkach, Aleja Jana Pawła II 11, godz. 9.00.-13:00.
- Biuro Terenowe w Przysusze, ul. Radomska 30, godz. 9.00.-13:00.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych