Niedziela 4 czerwca
Franciszka, Karola, Go¶cimiła
RADOM aktualna pogoda

Przebudowa głównych dróg w Zwoleniu zakończona. Ruszają kolejne inwestycje

dm, warszawa.tvp.pl 2022-05-13 22:42:00

Prace w centrum Zwolenia pochłonęły prawie dwa miliony złotych. Koszt w większości pokrył Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg.

autor: TVP3 Warszawa

Ulice Świętego Jana i Armii Krajowej mają kluczowe znaczenie dla układu komunikacyjnego miasta, zwłaszcza gdy zapchana jest krajowa "dwunastka". Obie drogi wymagały remontu - brakowało chodnika, a nawierzchnie były zdegradowane. Dziś są wygodne i bezpieczne.

- Droga powstała z zatokami parkingowymi, z chodnikami po obu stronach z bezpiecznym przejściem, ze spowalniaczem przy przejściach, z nowym oświetleniem ulicznym. Także naprawdę o wysokim standardzie - powiedział Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia.

Wyremontowane odcinki mają blisko kilometr długości. To nie koniec zadań drogowych na terenie Zwolenia. Trwają już prace przy rozbudowie kolejnych ulic.

- Realizujemy kolejne inwestycje z dofinansowaniem rządowym w mieście Zwoleń. Mam na myśli ulice 11 listopada i Batalionów Chłopskich, bardzo również ważne drogi, ważne ulice - poinformował Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki.

Koszt ich remontu to ponad 4 mln zł. 80 proc. tej kwoty pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych