Czwartek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Mazowsze uruchamia pociąg humanitarny do Dorohuska

dm, mazovia.pl 2022-03-02 09:01:00

Zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o uruchomieniu specjalnego pociągu humanitarnego. Będzie on kursował na trasie Warszawa Zachodnia-Dorohusk-Warszawa Zachodnia. Pociąg humanitarny w barwach Kolei Mazowieckich pomoże w transporcie Uchodźców z Ukrainy i darów.

Koleje Mazowieckie udostępnią jedną parę pociągów. Każdy z nich składać się będzie maksymalnie z ośmiu dwupiętrowych wagonów. Co ważne osoby, które będą przewożone pociągiem KM będą mogły liczyć na wsparcie ze strony pedagogów i pielęgniarek. – Sytuacja wymaga pełnej mobilizacji i zaangażowania. Decyzje muszą zapadać w trybie pilnym, tak aby jak najwięcej mieszkańców Ukrainy mogło otrzymać pomoc. Dlatego, dziś podczas posiedzenia zarządu zdecydowaliśmy o uruchomieniu pociągu humanitarnego – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

– Trwają ustalenia dotyczące szczegółów. Jesteśmy w pełnej gotowości. – mówi członek zarządu spółki KM Dariusz Grajda. Koleje Mazowieckie, spółka Samorządu Województwa Mazowieckiego, już od soboty przewozi obywateli Ukrainy bezpłatnie. Wystarczy okazać paszport

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych