Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

2 mld zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych

dm, portalsamorzadowy.pl 2023-10-09 14:37:00

Ponad 2 mld 892 tys. zł trafi do mazowieckich samorządów w ramach 8. odsłony Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Jak wynika z opublikowanych danych, do województwa mazowieckiego w tym rozdaniu trafi ponad 2 mld 892 tys. zł, dzięki czemu dofinansowanych zostanie ponad 600 inwestycji związanych z budową i modernizacją dróg, kanalizacji, infrastruktury turystycznej, sportowej i komunalnej.

W ramach tych środków 30 mln zł trafi m.in. na budowę stadionu piłkarskiego - trybuny wschodniej i zachodniej przy ul. Struga w Radomiu. Taka sama kwota zostanie też przeznaczona na budowę stadionu miejskiego w Płońsku.

Wśród dofinansowanych inwestycji jest budowa przedszkola miejskiego w Pruszkowie. Na ten cel zostanie przekazane 23 mln 800 tys. Natomiast gmina Wieliszew otrzyma 13 mln zł na budowę kanalizacji wraz z przyłączami. 18 mln zł trafi również do samorządu Ciechanowa na poprawę efektywności energetycznej budynków Szkół Podstawowych Nr 4 i Nr 5.

Remont przejdzie m.in. droga powiatowa nr 1328 w gminie Garwolin oraz Górzno w powiecie garwolińskim. Na ten cel z przeznaczono ponad 25 mln 527 tys. zł. 13 mln 300 tys. zł rząd przeznaczył też na rozbudowę drogi powiatowej nr 2954W Wilkanowo (dr. pow. nr 2953W) - Gródkowo wraz z rozbudową skrzyżowania w powiecie płockim, a za 12 mln przebudowane zostaną odcinki dróg powiatowych nr 2050W, 2036W oraz 2012W w powiecie łosickim.

Przebudowa ulic na terenie miasta Sulejówek zostanie wsparta kwotą 12 mln 958 tys.

Rząd wesprze Otwock, gdzie na poprawę bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych poprzez budowę i przebudowę dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą przeznaczy 20 mln zł, a na modernizację infrastruktury drogowej 10 mln 450 tys. zł.

Warszawa otrzyma 10 mln 545 tys. na budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Augustówka z ul. Zawodzie, 8 mln zł na budowę ronda ul. Krasińskiego z ul. Przasnyską i 2 mln zł na rewitalizację skweru Gwary Warszawskiej.

O wsparcie mogły ubiegać się wszystkie jednostki samorządu terytorialnego i ich związki. Wnioski można było składać w 36 obszarach inwestycyjnych. Samorządy mogły złożyć maksymalnie trzy wnioski, każdy o innej maksymalnej wartości dofinansowania: nie większej niż 2 mln zł, nie większej niż 8 mln zł i nie większej niż 30 mln zł. Poziom dofinansowania wnosi do 95 proc. wartości inwestycji.

Program Inwestycji Strategicznych to rządowy program wsparcia inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Uruchomiono go w 2021 roku, aby pobudzić inwestycje publiczne i gospodarkę dotkniętą ekonomicznymi skutkami pandemii Covid-19.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych