Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Zbliżają się wybory członków Radomskiej Rady Seniorów

dm, UM Radom 2022-11-15 16:13:00

Prezydent Miasta Radomia zaprasza osoby, które ukończyły 60. rok życia na otwarte spotkanie poświęcone wyborom członków Radomskiej Rady Seniorów. Odbędzie się ono 22 listopada o godz. 12.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Kamienicy Deskurów (ul. Rynek 15).

Podczas spotkania zaprezentują się kandydaci chcący reprezentować sprawy osób starszych w organie doradczym Prezydenta Miasta Radomia. Po zakończeniu spotkania odbędzie się głosowanie, które potrwa do dnia 24.11.2022. Urna będzie wystawiona w Centrum Organizacji Pozarządowych w Kamienicy Deskurów.

Uprawnionymi do oddania głosu na kandydata są mieszkańcy Radomia, którzy ukończyli 60. rok życia. Za nieważny uznaje się głos: oddany na karcie do głosowania, na której wyborca umieścił znak „x” przy więcej niż jednym nazwisku kandydata lub wyborca nie umieścił znaku „x” przy żadnym z nazwisk kandydatów. Następnego dnia, po zakończeniu głosowania, urna z nazwiskami zostanie otwarta w obecności komisji wyborczej i nastąpi zliczenie głosów przez Komisję.

Skład komisji oraz zasady wyborów reguluje Zarządzenie Nr 3943/2022 Prezydenta Miasta Radomia z dnia 6 października 2022 r. w sprawie: ogłoszenia naboru kandydatów na członków Radomskiej Rady Seniorów.

Zasady działania Radomskiej Rady Seniorów reguluje statut, stanowiący Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr LVII/525/2021 Rady Miejskiej w Radomiu z dnia 31.05.2021 r. w sprawie: wprowadzenia zmian do Statutu Radomskiej Rady Seniorów.

Radomska Rada Seniorów ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny w sprawach ważnych dla osób starszych i działać będzie na terenie miasta Radomia. Głównym celem działania Rady Seniorów jest integracja, wspieranie i reprezentowanie środowiska seniorów poprzez m.in.:

 •  współpracę z władzami miasta przy rozstrzyganiu istotnych spraw i oczekiwań,
 •  wspieranie wszelkich form aktywności seniorów,
 •  działania na rzecz umacniania międzypokoleniowych więzi społecznych.

Radomska Rada Seniorów ma przyczynić się do zwiększenia udziału starszych mieszkańców miasta w zakresie współdecydowania o sprawach lokalnych. Będzie miała również wpływ na działania Gminy służące partycypacji i pobudzaniu aktywności obywatelskiej seniorów w społeczności lokalnej.

Rada Seniorów składać się będzie z 11 członków, w tym :

 •  7 przedstawicieli osób starszych oraz podmiotów działających na rzecz osób starszych, wybranych w głosowaniu bezpośrednim, tajnym, na spotkaniu otwartym 22.11.2022 r. o godz. 12.00. Imienna lista kandydatów w załączniku;
 •  2 członków wskazanych przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu
  w uzgodnieniu z Radą Miejską – są to: Pan Krzysztof Jerzy Kaczkowski oraz Pani Anna Ozga;
 •  2 członków wskazanych przez Prezydenta Miasta Radomia – są to: Pani Grażyna Jakubczyk oraz Pani Beata Wójtowicz.

Członków Rady, wybranych przez środowisko seniorów, ostatecznie powoła Prezydent Miasta Radomia w drodze zarządzenia. Kadencja Rady wynosi 4 lata, licząc od dnia powołania jej członków.

Komentarze naszych czytelników

 • PO to dno

  2022-11-15 10:56:39

  Wybierzcie kogoś z PO oni tak bardzo chcą rządzić

 • VIVAT MIASTO VIVAT PREZYDENT WITKOWSKI

  2022-11-15 13:42:26

  NIECH SIĘ PiS UCZY JAK SIĘ ROBI DEMOKRATYCZNE WYBORY. MOHEROWYCH TU NIE MA.  SUSKI I TAK BĘDZIE KRZYCZAŁ ŻE SFAŁSZOWANE BO WYBRALI SAMYCH NIEMCÓW CUDZOZIEMCÓW Z GRÓJCA. 

 • VIVAT MIASTO VIVAT PREZYDENT WITKOWSKI.

  2022-11-15 13:43:47

  NIECH SIĘ PiS UCZY JAK SIĘ ROBI DEMOKRATYCZNE WYBORY. MOHEROWYCH TU NIE MA.  SUSKI I TAK BĘDZIE KRZYCZAŁ ŻE SFAŁSZOWANE BO WYBRALI SAMYCH NIEMCÓW CUDZOZIEMCÓW Z GRÓJCA. A MOŻE TAK 20 MLN DOFINANSOWANIA OD EMERYTA KACZORA STAREGO DRANIA. 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych