Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

Zbigniew Kuźmiuk jedzie do Brukseli. Dziękuje wyborcom za głosy

K.S. 2014-05-27 12:10:00

To już pewne - poseł Zbigniew Kuźmiuk z ramienia Prawa i Sprawiedliwości będzie europosłem w nowej kadencji Parlamentu Europejskiego. - Wynik posła Kuźmiuka jest lepszy niż niektórych jedynek PiS z innych regionów Polski. To sukces - mówił poseł Marek Suski. Zbigniewa Kuźmiuka czeka ciężka praca na rzecz naszego kraju i Radomia. 

Zbigniew Kuźmiuk, przyszły eurodeputowany, dziękował radomianom i Mazowszanom za poparcie, za oddane na niego głosy. Zapewnia, że w Brukseli przypilnuje sprawy petycji radomskiego PiS dotyczącej sprawiedliwego podziału środków z UE na Mazowszu, podejmie również walkę o dopłaty dla rolników, przyjrzy się polityce klimatycznej i rodzinnej.

- Cieszymy się, że to zwycięstwo jest w takich rozmiarach. Wejść do Europarlamentu z 4. miejsca to ewenement na skalę kraju. To podniesienie znaczenia PiS w regionie. Cieszę się, że myśl przewodnia tych wyborów, czyli głosowanie na radomianina, poskutkowało. Nieważna była partia, chodziło o wybór człowieka z drugiego co do wielkości miasta na Mazowszu. I udało się. Chcę przypilnować petycji dotyczącej podziału środków unijnych na Mazowszu, chcę przyjrzeć się polityce rodzinnej, klimatycznej, dopłatom dla rolników. Planuję również wrócić do organizowania wyjazdów do Brukseli młodzieży z regionu - mówił poseł Zbigniew Kuźmiuk.

Poseł Marek Suski podsumował tegoroczne wybory do Europarlamentu, zwrócił uwagę na ogromną przewagę PiS na Mazowszu oraz na nową siłę prawicy w postaci partii Janusza Korwina-Mikke.

- Dziękujemy za pójście na wybory i oddanie głosów na PiS. Dziś możemy cieszyć się sukcesem. Nasz reprezentant, radomianin, Zbigniew Kuźmiuk, z 4. miejsca list wyborczych PiS, otrzymał ogromne poparcie społeczeństwa i jedzie do Brukseli. PiS w regionie wygrał bezspornie z PO. Zadziwiający jest też wynik Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke. Zdobyli większe poparcie od SLD. Mamy nową siłę na Mazowszu. Możemy być spokojni. Mamy swojego przedstawiciela w PE. Przypilnuje radomskich spraw - mówił Marek Suski, poseł z ramienia PiS.

Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu, wyraził ogromne zadowolenie z wyników wyborów. Pogratulował posłowi Kuźmiukowi. - To bardzo dobre wyniki. Grono osób na to pracowało. Wybory nie cieszyły się wysoką frekwencją, mimo to PiS-owi się udało. W tym miejscu należy przypomnieć niemałe dokonania Zbigniewa Kuźmiuka jako wojewody mazowieckiego i marszałka. To m.in. dzięki niemu mamy szpital na Józefowie i zalew w Domaniowie - mówił Stanisław Karczewski.

Wojciech Skurkiewicz, senator z Radomia, nie obawia się o wynik przyszłych wyborów do samorządu, które planowane są na 16 listopada 2014 roku.

- Wybory do Parlamentu Europejskiego to pierwszy krok do wyborów samorządowych. My już rozpoczynamy kampanię naszych kandydatów, kolegów. Będziemy ich wspierać - zapowiedział senator Skurkiewicz.

W tym roku mija 20 lat od momentu kiedy Zbigniew Kuźmiuk rozpoczął swoją karierę polityczną. W tym czasie osiągnął dużo sukcesów, które radomianie mogą oglądać do dziś, a co ważniejsze - mogą z nich korzystać.

- Zaczynałem pod koniec marca 1994 roku. W tym roku mija 20 lat mojej pracy jako polityka. Przyczyniłem się do budowy szpitala na Józefowie. Zaczynałem jego realizację jako wojewoda mazowiecki, a skończyłem jako marszałek województwa. Drugim wielkim zadaniem był zalew w Domaniowie. Obie te inwestycje były skreślone z list, jednak udało się je przywrócić i zrealizować. Warto też wspomnieć o hali sportowej ówczesnej Politechniki Radomskiej. Cieszę się, że trafiliśmy do ludzi z hasłem głosowania na kandydata z Radomia bez względu na partię. Trzeba mieć swojego człowieka w Brukseli. Sądzę, że pozyskałem głosy nie tylko elektoratu PiS, ale również innych partii - mówił poseł Zbigniew Kuźmiuk.

Mandat europosła wywróci dotychczasowe życie posła z Radomia, jednak on wcale się tym nie martwi. Ludzie mu zawierzyli, by pilnował spraw radomskich z PE. - Byłem już europosłem. Poprzednim razem nie wierzyłem, że zostanę wybrany. Tym razem startowałem z determinacją i wiarą w to, że mogę wygrać. Jestem przygotowany do pracy w PE, do wyjazdów. Ale na pewno nie zniknę z krajowej polityki. Ta kadencja na pewno wywróci moje życie do góry nogami, ale po to zostałem wybrany, by pilnować spraw Radomia - powiedział poseł Kuźmiuk.

Głównym środkiem transportu będą od teraz samoloty, ale raczej nie z Radomia. Poseł Kuźmiuk z przykrością przypomniał słowa marszałka Adama Struzika, który zapowiedział, że radomskiego lotniska nie będzie wspierać finansowo.

- Obowiązkiem marszałka jest wspierać rozwój regionu, a radomski port jest tego przykładem. Mówi się, że nasze lotnisko jest nowe i, że UE nie chce dawać pieniędzy na takie inwestycje, ale przecież radomski port nie jest nowy, on istnieje od dawna. Mam nadzieję, że wybory samorządowe coś zmienią - skomentował poseł Zbigniew Kuźmiuk.

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych