Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego

dm, UM Radom 2024-02-26 08:12:00

To już ostatni tydzień na zgłaszanie projektów do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory wpłynęło prawie 200 propozycji. Wnioski radomian będą przyjmowane do piątku, 1 marca.

– Zachęcam do zgłaszania projektów. Budżet Obywatelski to dla mieszkańców najlepsze narzędzie do tego, aby wdrażać własne pomysły na to, jak miasto powinno się zmieniać. Zapewne na co dzień widzą państwo, że coś mogłoby być lepsze, ładniejsze, bardziej funkcjonalne. Że gdzieś na przykład mógłby powstać plac zabaw, a biblioteka powinna zakupić nowe książki. Na takie i na wiele innych projektów można pozyskać pieniądze z Budżetu Obywatelskiego – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W 2025 roku do podziału będzie kwota ponad 7 mln 450 tys. zł, z czego 30 proc. zostanie przeznaczone na projekty o wartości do 100 tys. złotych, 30 proc. – na projekty warte od 100 do 600 tys. zł, a 40 proc. na projekty, których szacunkowa wartość wynosi ponad 600 tys. zł. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej maksymalny koszt pojedynczego projektu nie będzie mógł być wyższy niż 20 proc. kwoty przeznaczonej na Budżet Obywatelski czyli nieco ponad 1 mln 491 tys. zł.

Wzorem lat poprzednich mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty drogą elektroniczną lub w wersji papierowej w stałych i mobilnych punktach konsultacyjnych i punktach mobilnych.

Szczegółowe informacje na temat wymagań formalnych oraz sposobu składania projektów, a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.konsultacje.radom.pl.

Głosowanie odbędzie się w dniach od 21 czerwca do 7 lipca. Listę zwycięskich projektów poznamy do 22 lipca.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych