Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Trwa budowa wiaduktu nad torami kolejowymi

dm, MZDiK 2024-02-04 09:28:01

Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy budowie dwóch nowych wiaduktów nad torami kolejowymi u zbiegu ulic Żeromskiego i Lubelskiej. Roboty koncentrują się obecnie na betonowaniu przyczółków i filarów planowanej przeprawy – zarówno po stronie Śródmieścia, jak i Dzierzkowa.

Budowlańcy wzmocnili już podłoże i postawili zachodni przyczółek, kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem ulic Żeromskiego i Zbrowskiego. Sukcesywnie montowane są także zbrojenia pod kolejne filary obu wiaduktów. Betonowanie podpór odbywa się przy pomocy specjalnych szalunków systemowych, co ułatwia i przyspiesza cały proces. Trwają poza tym kolejne prace fundamentowe, zaś na filarach zlokalizowanych najbliżej torów kolejowych montowane są zbrojenia pod górne belki.

Przypominamy, że nad torami kolejowymi na połączeniu ulic Żeromskiego i Lubelskiej zaplanowano powstanie dwóch nowych, równoległych obiektów o łącznej szerokości 34 metrów i długości około 280 metrów. Pod nimi zostanie wybudowany nowy przystanek kolejowy Radom Wschodni. Usprawni on dotarcie pociągami do Śródmieścia i do lotniska. Przy okazji powstanie połączenie ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Olszewskiego (trasie N-S) z nowym odcinkiem, mającym wkrótce pobiec obok odcinka ulicy Szklanej.

Całe zadanie pochłonie ponad 178,8 miliona złotych. Część finansowana z budżetu miasta, czyli budowa wiaduktu to koszt około 131 milionów złotych, natomiast część kolejowa, czyli peron przystanku Radom Wschodni, to niemal 48 milionów złotych. Zakończenie inwestycji nastąpi latem 2025 roku. Wykonawcą zadania jest wybrana w przetargu firma Trakcja z Warszawy.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych