Piątek 1 grudnia
Natalii, Blanki, Eligiusza
RADOM aktualna pogoda

SOR w radomskim szpitalu zostanie rozbudowany i nowocześnie wyposażony

dm 2023-09-20 16:47:00

Prawie 15 mln zł otrzyma Radomski Szpital Specjalistyczny z Ministerstwa Zdrowia na modernizację i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Wcześniej - przypomnijmy - szpitalowi została także przyznana dotacja z rezerwy budżetu państwa na rozbudowę SOR w kwocie 35 mln zł.

– Jesteśmy już w przededniu otwarcia ofert w przetargu na wykonanie rozbudowy oddziału. Teraz pozyskaliśmy natomiast pieniądze na poprawę infrastruktury informatycznej czyli wyposażenie nowej serwerowni, budowę systemu poczty pneumatycznej, a także zakup sprzętu medycznego na miejsce obecnego, który ma od 5 do 10 lat. To inwestycje, które poprawią warunki pracy personelu oraz komfort i bezpieczeństwo pacjentów – mówi wiceprezydent Marta Michalska-Wilk.

Zaplanowane działania są wynikiem analiz prowadzonych przez Radomski Szpital Specjalistyczny pod kątem możliwości usprawnienia procesu przyjmowania i diagnostyki pacjentów SOR. – Ważnym elementem jest planowana budowa systemu poczty pneumatycznej.  Znacznie usprawni to przekazywanie próbek do laboratorium. Czas oczekiwania na wyniki badań diagnostycznych skróci się o ok. 60 procent. Dodatkowo będziemy mieli nowy, nowoczesny sprzęt, który ułatwi diagnozowanie i leczenie pacjentów. Chcemy wprowadzać w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym europejskie standardy i wierzymy, że dzięki przyznanemu dofinansowaniu ten cel na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym szybko osiągniemy – mówi zastępca dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Jerzy Zawodnik.

Wśród nowych urządzeń medycznych, które mają zostać zakupione dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego są m.in. aparaty RTG i USG, respirator, stół operacyjny, aparat do terapii nerkozastępczej, aparat do znieczulania oraz videobronchoskop i wideolaryngoskop.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych