Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Skrzyżowanie przy dworcu zostanie przebudowane

dm, UM Radom 2024-04-25 14:23:00

Skrzyżowanie ulic Traugutta/Poniatowskiego/Beliny-Prażmowskiego zostanie przebudowane. Sejmik Województwa Mazowieckiego zdecydował o dofinansowaniu inwestycji kwotą 2 mln zł.

– Poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu to jeden z naszych priorytetów. Tym bardziej cieszą efekty dobrej współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu, na skrzyżowaniu przy dworcu PKP wymienimy m.in. sygnalizację świetlną. Zostaną też dobudowane lewoskręty w ulicę Traugutta i na plac Dworcowy – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W planach jest także wybudowanie pasa rowerowego ze zjazdem z Traugutta do istniejącej ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Beliny-Prażmowskiego oraz przejazdu rowerowego na wysokości poczty wraz z dedykowanymi dla rowerzystów sygnalizatorami świetlnymi. Będzie także wymieniona nawierzchnia skrzyżowania.

Obecnie w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji trwają prace projektowe. Ogłoszenie przetargu planowane jest w połowie roku.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych